Zamknij

Inspekcje z drona

Za pomocą dronów wykonujemy inspekcje wizyjne w trudno dostępnych miejscach. Przyspieszamy prace bez narażania ludzi na upadek z dużych wysokości. Dzięki naszym bezzałogowcom możemy wykonywać prace inspekcyjne dużo szybciej, taniej i bezpieczniej niż klasycznymi metodami. Nasze rozwiązania pomagają w dotarciu do najbardziej niedostępnych miejsc, a kamery wysokiej rozdzielczości dostarczają zdjęcia i filmy w doskonałej jakości. Inspekcje z drona wykonujemy w Warszawie i okolicach oraz na terenie całego kraju. 

Wymagane doświadczenie przy inspekcjach
– mamy je!

Nasze doświadczenie w połączeniu z użyciem profesjonalnego sprzętu pozwala na sprawne i bezpieczne wykonanie inspekcji wizyjnych z powietrza.
Nasi operatorzy posiadają odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku dronami o masie do 25kg. Dla odpowiedniego zabezpieczenia posiadamy ubezpieczenie OC, które pozwala na pokrycie wszelkich kosztów w razie wypadku. Pracowaliśmy przy wielu projektach dostarczając zamawiającym dokładnie takich danych jakich oczekiwali. Inspekcje dronem wykonujemy od 2016 roku.

Drony do inspekcji z powietrza

Do przeprowadzania inspekcji wykorzystujemy odpowiednie dobrane drony, a mamy w czym wybierać.
W większości przypadku wykorzystujemy drona Matrice 210 RTK lub Matrice 300 RTK, który pozwala na utrzymywanie pozycji z centymetrową dokładnością, a potrójny system GPS i IMU w połączeniu z RTK daje niemal gwarancję precyzji w działaniu.
Do zadań specjalnych możemy użyć drona Matrice 600, który dzięki 6 silnikom daje jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. W przypadku awarii jednego z silników pozwala on na wylądowanie na 5 pozostałych bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.
Oprócz tego do przeprowadzania mniejszych inspekcji wykorzystujemy drony z serii Inspire 2 lub czasem Phantom 4.

DJI MATRICE 600

Profesjonalne filmy
Rozdzielczość: 42 Mpix
Obsługa kamer RED

MATRICE 210 RTK

Do 2 kamer jednocześnie
Termowizja i inspekcje
Precyzja dzięki RTK

DJI INSPIRE 2

Licencja ProRes
Obsługa dla 2 operatorów
Kamery Zenmuse X5S, X7

DJI PHANTOM 4

Dostępny również Phantom 4 RTK
Zdjęcia i filmy w 4K

DJI MAVIC 2 PRO

Zdjęcia i filmy w 4K
Modele z głośnikiem lub termowizją

Do najważniejszych zalet należy przede wszystkim doskonała jakość obrazu jaką możemy zaproponować naszym klientom. Pozwala na to wykorzystanie kamer rejestrujących obraz w maksymalnie w jakości 5.2K w formacie RAW lub 4K przy 20 Mpix. Oprócz tego możemy użyć kamer z 30-krotnym zoomem optycznym lub kamer termowizyjnych.
Nawet zastosowanie kamer z 20 Mpix matrycą pozwala na duże przybliżenie zdjęcia i analizę wszystkich szczegółów. W przypadku użycia kamery 5.2K na zdjęciu wykonanym z około 10 metrów od obiektu możemy bez problemu ustalić rodzaj śrubki.

Dron do inspekcji

Rodzaje inspekcji z drona

Przede wszystkim możemy wyróżnić dwa typy przeprowadzanych inspekcji. Pierwsza to inspekcji wizyjne czyli z użyciem zwykłej kamery światła dziennego. Dzięki wysokiej rozdzielczości naszych kamer możemy zobaczyć najmniejsze szczegóły co pomaga w analizie obiektu.
Do drugiej kategorii możemy zaliczyć inspekcje z użyciem kamery termowizyjnej. Pozwala ona na określenie np. nieszczelności, poziomu uszkodzeń paneli fotowoltaicznych, mierzenia przepływu ciepła itp. Używając podczerwieni możemy wykryć te wady, które nie są widoczne gołym okiem.

Gdzie można wykorzystać inspekcje z drona?

Głównymi odbiorcami usługi inspekcji z powietrza są firmy z branż przemysłowych, budowniczych, energetycznych oraz telekomunikacyjnych. Czasem są to duże firmy notowane na giełdzie, a czasem lokalne firmy budowlane. Wszystkie te przedsiębiorstwa łączy jedno – chęć oszczędności, przyspieszenia prac oraz możliwość otrzymania bardzo precyzyjnych informacji. Wykonujemy inspekcje z drona w Warszawie i okolicach jak również na terenie całego kraju.

Inspekcje z drona w budownictwie

W budownictwie drona do inspekcji wykorzystuje się przede wszystkim przy inspekcjach pokryć dachowych, hal produkcyjnych czy wieżowców czyli obiektów gdzie dotarcie przez człowieka może być kosztowne i problematyczne.

Zapomnij o podnośniku do wykonania inspekcji.  Zobacz jak wygląda inspekcja dachu z drona.

Wykorzystanie drona w branży budowniczej pozwala na dokładne określenie stanu technicznego obiektów, które wymagają remontu lub po prostu są potrzebne do wykonanie okresowego przeglądu bez konieczności użycia innych narzędzi. Inspekcje dachu z drona przyspieszają pracę i redukują koszty. Jeżeli szukasz firmy do wykonania inspekcji dachu w Warszawie i okolicach – zadzwoń do nas. Wykonujemy inspekcje dla zarządzających nieruchomościami, firm budowlanych oraz osób indywidualnych.

Inspekcje dronem

Wykonujemy profesjonalne inspekcje dronem na terenie całego kraju. Wykorzystujemy najnowsze statki powietrzne pozwalające na lot przez ponad 30 minut oraz kamery wysokiej rozdzielczości oraz kamery termowizyjne. Wykonywane przez nas inspekcje dronem cechują się najwyższą jakością danych oraz 100% pokryciem badanego obiektu.

Inspekcje z drona w energetyce

W przypadku branży energetycznej możliwości zastosowania bezzałogowców do wykonania inspekcji jest ogromne i niesie za sobą równie ogromne oszczędności. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć inspekcje farm fotowoltaicznychturbin elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczych i trakcyjnych czy słupów energetycznych. We wszystkich przypadkach zastosowanie mogą mieć zarówno kamery światła dziennego jak i kamera termowizyjna. Dzięki temu możemy pokazać zarówno uszkodzenia mechaniczne widoczne gołym okiem jak i tylko w świetle podczerwonym.
Zdarza się, że badane przez nas obiekty wymagają pilnej naprawy co pozwala na zaoszczędzenie dużo większych kwot niż w przypadku np. przestoju.

Zastosowanie drona w badaniu termowizyjnym np. sieci ciepłowniczych pozwala na wytypowaniu miejsca uszkodzeń pod ziemią bez konieczności rozkopywania gruntu. Inspekcje dronem w energetyce to bardzo szybko rozwijająca się branża związana z UAV.

W przypadku farm fotowoltaicznych za pomocą kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie wskazać uszkodzone panele lub pojedyncze ogniwa, które wymagają naprawy. Misje wykonywane przy tego typu obiektach są lotami o podwyższonym ryzyku uszkodzenia sprzętu z uwagi na wielkość obiektów, wytwarzane przez nie pola elektromagnetyczne czy różne warunki pogodowe występujące na dużych wysokościach. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu latającego nie musimy podlatywać bardzo blisko badanego obiektu aby móc wykonać inspekcje. Sprawdziliśmy to już wielokrotnie.

Inspekcje z drona w telekomunikacji

Do najczęściej wykonywanych inspekcji z drona w telekomunikacji należą inspekcje masztów GSM oraz wież radiowych. W tym wypadku analizy wykonywane są na potrzeby inwentaryzacji lub cyklicznego sprawdzenia stanu technicznego tych obiektów. Ponownie dron pozwala na znaczne przyspieszenie pracy. Inspekcje dronem w telekomunikacji równiez przynoszą korzyści dla zamawiających. Cyklicznie oblatywane maszty i zdjęcia wykonywane dokładnie w tym samym miejscu pozwalają jednoznacznie stwierdzać powstające usterki i zapobiegać przestojom w działaniu anten.

Inspekcje z drona w przemyśle

Przemysł w ostatnich latach bardzo otworzył się na bezzałogowe statki powietrzne i możliwości związane z ich wykorzystaniem. Coraz częściej firmy same decydują się na przeszkolenie personelu i zakup profesjonalnego sprzętu ale tutaj mówimy raczej o dużych przedsiębiorstwach. To w przemyśle występuje najwięcej trudno dostępnych miejsc takich jak: wieże, kominy, silosy i zbiorniki, taśmociągi czy elementy infrastruktury krytycznej. W przypadku wielu inwestycji nie można pozwolić sobie na opóźnienia zarówno w budowie jak i w przeglądzie, a dron spisuje się tam znakomicie. Aktualnie dostępny jest również dron, który otoczony specjalną siatką może wykonywać nawet inspekcje wewnątrz trudno dostępnych obiektów. Inspekcje dronem wewnątrz nie należą do najłatwiejszych zadań i wymagają specjalnego, drogiego bezzałogowca. 

Koszt inspekcji dronem

Koszy inspekcji dronem to kwota od 500 – 2500zł za pojedynczy lot. Poniesione koszty głównie zależą od rodzaju drona, którego musimy wykorzystać czyli bezpośrednio od rodzaju wykonywanej inspekcji.

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY

Wypełnij formularz kontaktowy  aby otrzymać ofertę na wykonanie inspekcji dronem.