Zamknij

Inspekcje z drona

Za pomocą dronów wykonujemy inspekcje wizyjne w trudno dostępnych miejscach. Przyspieszamy prace bez narażania ludzi na upadek z dużych wysokości. Dzięki naszym bezzałogowcom możemy wykonywać prace inspekcyjne dużo szybciej, taniej i bezpieczniej niż klasycznymi metodami. Nasze rozwiązania pomagają w dotarciu do najbardziej niedostępnych miejsc, a kamery wysokiej rozdzielczości dostarczają zdjęcia i filmy w doskonałej jakości. Wykonujemy pomiary dronem i latamy na terenie całego kraju. 

Możesz szybko zlecić nam wykonanie inspekcji dronem kontaktując się z nami.

panele-termowizyjne-inspekcja-dronem_droniq.pl_

Inspekcje termowizyjne z drona

Drony z kamerami termowizyjnymi o rozdzielczości 640×512 pikseli pozwalają nam na wykonywanie bardzo szczegółowych inspekcji termowizyjnej niemal każdego obiektu, który wymaga wykorzystania kamery podczerwonej.

Specjalizujemy się w inspekcjach instalacji fotowoltaicznych oraz budynków przemysłowych.

 

Inspekcje elewacji budynków z drona

 

Inspekcje z wykorzystaniem dronów obejmują bardzo często inspekcje elewacji budynków. Poznaj najczęściej wybierany rodzaj inspekcji przez naszych klientów. Przy użyciu dronów dostarczmy najdokładniejszych informacji na temat stanu technicznego elewacji, balkonów, okien czy drzwi. Przekazujemy dokładne informacje na temat stanu elewacji całych budynków.

Inspekcje z wykorzystaniem dronów to szybkie, bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, które dostarcza bardzo dokładnych informacji o stanie technicznym obiektów

inspekcje-z-drona

Inspekcje turbin wiatrowych dronem

 

Badamy stan turbin wiatrowych przy użyciu dronów. Wysokiej rozdzielczości kamery z optycznym zoomem pozwalają na sprawdzenie 100% powierzchni łopat bez ryzyka uderzenia w instalację. Inspekcje również z termowizją.

Wymagane doświadczenie przy inspekcjach
– mamy je!

Nasze doświadczenie w połączeniu z użyciem profesjonalnego sprzętu pozwala na sprawne i bezpieczne wykonanie inspekcji wizyjnych z powietrza.
Nasi operatorzy posiadają odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku dronami o masie do 25kg. Dla odpowiedniego zabezpieczenia posiadamy ubezpieczenie OC, które pozwala na pokrycie wszelkich kosztów w razie wypadku. Pracowaliśmy przy wielu projektach dostarczając zamawiającym dokładnie takich danych jakich oczekiwali. Latamy dronami od 2016 roku. Realizujemy inspekcje dronami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Drony do inspekcji z powietrza

Do przeprowadzania inspekcji wykorzystujemy odpowiednie dobrane drony, a mamy w czym wybierać.
W większości przypadku wykorzystujemy drona Matrice 30T lub Matrice 300 RTK, który pozwala na utrzymywanie pozycji z centymetrową dokładnością, a potrójny system GPS i IMU w połączeniu z RTK daje niemal gwarancję precyzji w działaniu.
Oprócz tego do przeprowadzania mniejszych inspekcji wykorzystujemy drony z serii Inspire 2 lub Phantom 4 RTK. Inspekcje z wykorzystaniem dronów marki DJI zapewniają najwyższą jakość obrazu. Dron Matrice 30T to dron odporny na zapylenie i może pracować podczas opadu deszczu dzięki poziomie ochrony IP55. Inspekcje możemy uzupełnić zdjęciami z pełno klatkowego aparatu Sony A7R IVa.

DJI MATRICE 30T

Dron Droniq - Matrice 30T

RGB+ Termowizja
Precyzja dzięki RTK
20x Zoom optyczny

MAVIC 2EA

Mavic-2-EA

RGB + Termowizja
Mobilne inspekcje
Przesyłanie obrazu

 
DJI INSPIRE 2

Licencja ProRes
Obsługa dla 2 operatorów
Kamery Zenmuse X5S, X7

DJI PHANTOM 4 RTK

P4-RTK

Precyzja dzięki RTK

Modele 2D i 3D

Zdjęcia w 4K

Sony A7R4A

 

 
Aparat-Sony-A7R4a

Pełnoklatkowy aparat 61 MP

Obiektyw 24-70 mm GM II

Monopod + Gimbal

Profesjonalne inspekcje dronem

Wykonując inspekcje z powietrza należy wziąć pod uwagę zarówno czas lotu – czyli czas pracy jak i jakość wykorzystywanych kamer. Inspekcja kamerą 4K to za u nas standard, a w szczególnych przypadkach możemy wykorzystać kamery 5.1K. Do najważniejszych zalet należy więc wszystkim doskonała jakość obrazu jaką możemy zaproponować naszym klientom. Pozwala na to wykorzystanie kamer rejestrujących obraz w maksymalnie w jakości 5.2K w formacie RAW lub 4K przy 20 Mpix. Oprócz tego możemy użyć kamer z 30-krotnym zoomem optycznym lub kamer termowizyjnych.
Nawet zastosowanie kamer z 20 Mpix matrycą pozwala na duże przybliżenie zdjęcia i analizę wszystkich szczegółów. W przypadku użycia kamery 5.2K na zdjęciu wykonanym z około 10 metrów od obiektu możemy bez problemu ustalić rodzaj śrubki.

Dzięki najlepszemu sprzętowi na rynku możemy zaoferować profesjonalne inspekcje z powietrza.

Rodzaje inspekcji z drona

Przede wszystkim możemy wyróżnić dwa typy przeprowadzanych inspekcji. Pierwsza to inspekcji wizyjne czyli z użyciem zwykłej kamery światła dziennego. Dzięki wysokiej rozdzielczości naszych kamer możemy zobaczyć najmniejsze szczegóły co pomaga w analizie obiektu.
Do drugiej kategorii możemy zaliczyć inspekcje z użyciem kamery termowizyjnej. Pozwala ona na określenie np. nieszczelności, poziomu uszkodzeń paneli fotowoltaicznych, mierzenia przepływu ciepła itp. Używając podczerwieni możemy wykryć te wady, które nie są widoczne gołym okiem. Drony inspekcyjne wykorzystywane w firmie DRONIQ posiadają zarówno kamerę termowizyjną jak i kamerę światła dziennego z zoomem.

Gdzie można wykorzystać drona?

Głównymi odbiorcami usługi inspekcji z powietrza są firmy z branż przemysłowych, budowniczych, energetycznych oraz telekomunikacyjnych. Czasem są to duże firmy notowane na giełdzie, a czasem lokalne firmy budowlane. Wszystkie te przedsiębiorstwa łączy jedno – chęć oszczędności, przyspieszenia prac oraz możliwość otrzymania bardzo precyzyjnych informacji. Realizujemy inspekcje z drona w Warszawie i okolicach jak również na terenie całego kraju. Wykonywaliśmy również inspekcje dronem terenów rolniczych i leśnych czy inspekcje dronem obiektów przemysłowych takich jak maszty czy fabryki.

Inspekcje z drona w budownictwie

Inspekcje techniczne w budownictwie przy użyciu drona do inspekcji wykonuje się przede wszystkim przy sprawdzaniu stanu pokryć dachowych, hal produkcyjnych czy wieżowców czyli obiektów gdzie dotarcie przez człowieka może być kosztowne i problematyczne.

Zapomnij o podnośniku do wykonania inspekcji.  Zobacz jak wygląda inspekcja dachu z drona.

Wykorzystanie drona w branży budowniczej pozwala na dokładne określenie stanu technicznego obiektów, które wymagają remontu lub po prostu są potrzebne do wykonanie okresowego przeglądu bez konieczności użycia innych narzędzi. Inspekcje dachu z drona przyspieszają pracę i redukują koszty. Jeżeli szukasz firmy do wykonania inspekcji dachu w Warszawie i okolicach – zadzwoń do nas. Wykonujemy inspekcje za pomocą dronów dla zarządzających nieruchomościami, firm budowlanych oraz osób indywidualnych. Inspekcje budowlane z wykorzystaniem drona pomału zaczyna być standardem i wiele firm wdraża je jako kolejne narzędzie w swojej flocie. Oprócz samego badania stanu technicznego obiektów budowlanych efektem wykorzystania drona może być ortofotomapa lub modele DSM / 3D. W przypadku obiektów liniowych, do sprawdzania postępu prac budowlanych drona można wykorzystać podczas nadzoru budowy tras kolejowych czy konstrukcji mostowych.

inspekcje z wykorzystaniem dronów

Wykonujemy profesjonalne inspekcje dronem na terenie całego kraju. Wykorzystujemy najnowsze statki powietrzne pozwalające na lot przez ponad 30 minut oraz kamery wysokiej rozdzielczości oraz kamery termowizyjne. Wykonywane przez nas inspekcje dronem cechują się najwyższą jakością danych oraz 100% pokryciem badanego obiektu. Dla najbardziej wymagających klientów możemy zamontować do drona skaner laserowy lidar do skanowania terenu.

Inspekcje z drona w energetyce

W przypadku branży energetycznej możliwości zastosowania bezzałogowców do wykonania inspekcji jest ogromne i niesie za sobą równie ogromne oszczędności. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć inspekcje farm fotowoltaicznychturbin elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczych i trakcyjnych czy słupów energetycznych. We wszystkich przypadkach zastosowanie mogą mieć zarówno kamery światła dziennego jak i kamera termowizyjna. Dzięki temu możemy pokazać zarówno uszkodzenia mechaniczne widoczne gołym okiem jak i tylko w świetle podczerwonym. Zdarza się, że badane przez nas obiekty wymagają pilnej naprawy co pozwala na zaoszczędzenie dużo większych kwot niż w przypadku np. przestoju. W przypadku energetyki przykładowymi elementami podlegającymi inspekcjom mogą być:  konstrukcje wieżowe, linie energetyczne czy wieże telekomunikacyjne.

Zastosowanie drona w badaniu termowizyjnym np. sieci ciepłowniczych pozwala na wytypowaniu miejsca uszkodzeń pod ziemią bez konieczności rozkopywania gruntu. Inspekcje dronem w energetyce to bardzo szybko rozwijająca się branża związana z UAV.

W przypadku farm fotowoltaicznych za pomocą kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie wskazać uszkodzone panele lub pojedyncze ogniwa, które wymagają naprawy. Misje wykonywane przy tego typu obiektach są lotami o podwyższonym ryzyku uszkodzenia sprzętu z uwagi na wielkość obiektów, wytwarzane przez nie pola elektromagnetyczne czy różne warunki pogodowe występujące na dużych wysokościach. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu latającego nie musimy podlatywać bardzo blisko badanego obiektu aby móc wykonać inspekcje. Sprawdziliśmy to już wielokrotnie.

Inspekcje z drona w telekomunikacji

Do najczęściej wykonywanych inspekcji z drona w telekomunikacji należą inspekcje masztów GSM oraz wież radiowych. W tym wypadku analizy wykonywane są na potrzeby inwentaryzacji lub cyklicznego sprawdzenia stanu technicznego tych obiektów. Ponownie dron pozwala na znaczne przyspieszenie pracy. Inspekcje dronem w telekomunikacji równiez przynoszą korzyści dla zamawiających. Cyklicznie oblatywane maszty i zdjęcia wykonywane dokładnie w tym samym miejscu pozwalają jednoznacznie stwierdzać powstające usterki i zapobiegać przestojom w działaniu anten.

Inspekcje z drona w przemyśle

Przemysł w ostatnich latach bardzo otworzył się na bezzałogowe statki powietrzne i możliwości związane z ich wykorzystaniem. Coraz częściej firmy same decydują się na przeszkolenie personelu i zakup profesjonalnego sprzętu ale tutaj mówimy raczej o dużych przedsiębiorstwach. To w przemyśle występuje najwięcej trudno dostępnych miejsc takich jak: wieże, kominy, silosy i zbiorniki, taśmociągi czy elementy infrastruktury krytycznej. W przypadku wielu inwestycji nie można pozwolić sobie na opóźnienia zarówno w budowie jak i w przeglądzie, a dron spisuje się tam znakomicie. Aktualnie dostępny jest również dron, który otoczony specjalną siatką może wykonywać nawet inspekcje wewnątrz trudno dostępnych obiektów. Inspekcje dronem wewnątrz nie należą do najłatwiejszych zadań i wymagają specjalnego, drogiego bezzałogowca. 

Koszt inspekcji dronem

Koszy inspekcji dronem to kwota od 600 – 2500zł za pojedynczy lot. Poniesione koszty głównie zależą od rodzaju drona, którego musimy wykorzystać czyli bezpośrednio od rodzaju wykonywanej inspekcji. Inspekcje z wykorzystaniem dronów są różnorodne tak jak różnorodne są potrzeby naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu aby móc dokładnie oszacować koszt inspekcji dronem.

Realizujemy inspekcje dronami na terenie całego kraju. Sprawdź również nasze pozostałe usługi dronem.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Wypełnij formularz kontaktowy  aby otrzymać ofertę na wykonanie inspekcji dronem. Wykonujemy inspekcje dronami w całym kraju.