Filmowanie i fotografia z drona

Wpis ten poświęcony jest naszej ofercie zastosowania drona w zakresie fotografii i filmowania z powietrza. Oprócz tego oferujemy m.in.: Inspekcje techniczne, Tworzenie Ortofotomap i Modeli 3D, Rolnictwo Precyzyjne, Badanie smogu z drona czy szkolenia UAVO.
Używanie dronów do filmowania z powietrza to pierwsze skojarzenie jeżeli chodzi o usługi z drona. Również my od tego zaczynaliśmy i dziś możemy pochwalić się licznymi realizacjami na terenie całego kraju. Lataliśmy w wielu lokalizacjach oraz różnych warunkach atmosferycznych, również tych ekstremalnie niesprzyjających filmowaniu z drona. Dziś możemy zaproponować ujęcia z powietrza dopasowane do wielu potrzeb. Jako operatorzy jesteśmy wpisani na procedurę uproszczoną dzięki czemu nie musimy czekać kilku dni na uzyskanie zgody na loty w strefie CTR EPWA ( Praktycznie połowa Warszawy).

Kinowa jakość 5.2K – RAW ProRes

W DroniQ.pl stawiamy na profesjonalizm i oferujemy profesjonalną jakość.
Jeżeli potrzebujesz drona do nakręcenia ujęć z powietrza w kinowej jakości 5.2K w formatach CinemaDNG RAW lub Apple ProRes to dobrze trafiłeś. Nasze kamery są w stanie nagrywać w wyżej wymienionej rozdzielczości oraz formacie. Pracowaliśmy przy wielu profesjonalnych (również zagranicznych) produkcjach filmowych, które wymagały od nas odpowiedniego sprzętu dzięki czemu możemy zaproponować nowoczesne rozwiązania w naszym kraju.
Do nagrywania w najwyższej jakości używamy drona Inspire 2 wraz z kamerą X5S lub X7.
Do obsługi tego sprzętu możemy zaproponować 2 doświadczonych operatorów. Jeden odpowiada za koordynację lotu, drugi obsługuje samą kamerę dzięki czemu tworzymy ujęcia jakich nie może wykonać jeden operator drona.

Inspire 2 ProRes
Inspire 2 ProRes

Jakość 4K – dla nas to standard

Dla zdecydowanej większości zleceń proponowana przez nas standardowa jakość nagrań – 4K to i tak zbyt dużo. Wiele filmów marketingowych czy promocyjnych trafia do internetu gdzie standardem jest jakość FullHD i nie ma potrzeby pozyskiwać materiał w jakości 4K. Oczywiście jesteśmy w stanie nagrywać w każdym formacie i jeżeli zależy Ci na doskonałej jakości obrazu to jesteśmy w stanie to zagwarantować.
Nasz sprzęt nagrywa m.in. w 4K w 60 klatkach na sekundę lub FullHD przy 120 klatkach. Dzięki możliwości nagrywania w trybach D-Log lub D-Cinelink nasze nagrania doskonale nadają się do dalszej postprodukcji.

Phantom 4 Pro
Phantom 4 Pro

Gdzie i co nagrywamy dronem?

Z łatwością można znaleźć kilka jeśli nie kilkanaście typów zastosowań bezzałogowców jeżeli chodzi o samo filmowanie. Postaraliśmy dokładnie opisać się większość z nich.

Filmy Marketingowe

Dron wykorzystany w filmach marketingowych to doskonały sposób na ukazanie przedsiębiorstwa w pełnej okazałości. Z powietrza widać więcej i jest to zupełnie nowa perspektywa ujęć. W przypadku filmów promocyjnych najczęściej dron jest wykorzystywany jako uzupełnienie ujęć z ziemi, jednak zdarzały się nam realizacje wykonane w całości z powietrza. Z tego typu rozwiązań korzystają liczne firmy deweloperskie do prezentacji domów, mieszkań, osiedli, działek na sprzedaż lub całych inwestycji w nowoczesny sposób.

Film Marketingowy z drona

Relacje z wydarzeń

Film lub zdjęcia z organizowanych wydarzeń to z pewnością doskonały sposób na podsumowanie tego co się działo. Drony są coraz częściej wykorzystywane do nagrania relacji z eventu z powietzra co doskonale uzupełnia naziemne ujęcia. Ładne ujęcia z drona wychodzą zwłaszcza gdy mówimy o imprezach gdzie bierze udział dużo ludzi np. koncerty, biegi, wyścigi, jednak wiele firm decyduje się na relację z drona podczas organizowania imprezy firmowej dla swoich pracowników. Możliwość kreacji w tym zakresie jest bardzo duża. Wykonywaliśmy zarówno standardowe relacje foto/wideo jak i konkretne ujęcia polegające na np. wykonaniu zdjęcia z logo firmy utworzonej z jej pracowników.
Liczne relacje z drona towarzyszą również otwarciu nowych obiektów typu sklepy, galerie, biurowce, które również często mamy okazję obsługiwać.

Event z drona
Relacja z imprezy z drona

Transmisja na żywo z drona

Za pomocą naszych dronów możliwa jest również transmisja obrazu na żywo zarówno na profile w social mediach jak i bezpośrednio do telewizji po podłączeniu się do wozów transmisyjnych lub na telebimy podczas róznych eventów. Jesteśmy w stanie przesyłać obraz na żywo w rozdzielczości 1080i50 lub 720p60.

Transmisja na żywo z drona
Transmisja na żywo z drona

Ślub i Wesele z drona

Drony wykorzystujemy również podczas filmowania ślubów i wesel.
Szczegóły oraz zdjęcia z niektórych realizacji co do naszej oferty znajdują się w tym wpisie poświęconym kręceniu wesel z drona.

Ślub w plenerze z drona

Postępy inwestycji – zdjęcia cykliczne

Jeśli planujesz inwestycję i chciałbyś zobaczyć postęp prac budowlanych z powietrza to zdjęcia z drona doskonale się do tego sprawdzą. Wykonujemy cykliczne zdjęcia na tych samych obiektach lub odcinkach dróg prezentując to jak plac budowy zmienia się w gotowy obiekt.
Zdjęcia z powietrza to również doskonałe narzędzie do kontroli stanu faktycznego budowy oraz podkładka pod weryfikację kamieni milowych każdej inwestycji.
Realizacja z postępów prac to również nowoczesna forma prezentacji rozwoju przedsiebiorstw. Z takich możliwości skorzystało już wiele firm i są w 100% zadowoleni z jakości oraz uzyskanych przez nas efektów.
W tym zakresie oferujemy zarówno zdjęcia jak i filmy z powietrza, tworzenie timelapsów itp.

Zdjęcia inwestycji z drona
Cykliczne zdjęcia podczas inwestycji z drona