Modele 3D

Modele 3D z drona to jedna z najnowszych gałęzi naszych usług w DroniQ.pl Możliwości techniczne naszych dronów pozwalają na przekształcenie dużej liczby odpowiednio wykonanych zdjęć z powietrza w dokładny model 3D. Dzięki temu możemy wykonać zarówno klasyczną wizualizację danego obiektu jak i zaprezentować specjalistyczne modele używane w przemyśle czy inżynierii.
Coraz większe zainteresowanie modelami 3D budynków obserwujemy również w branży architektonicznej. Prezentacja wykonanych realizacji w nowoczesny sposób sprawdza się zarówno przy pokazywaniu gotowych budynków jak i podczas przeprowadzania inspekcji.

Wykonanie modelu 3D składa się z kilku kroków.

Aby poprawnie wykonać model 3D najpierw musimy odpowiednio zaprogramować misję jaką wykona dron. To jedna z najważniejszych części naszej pracy, gdzie należy wziąć pod uwagę specyfikę czyli kształt i rozmiary np. budynku i otoczenia oraz ustalić wszystkie parametry lotu oraz kamery.

Gdy misja jest już przez nas zaplanowana przechodzimy do wykonywania zdjęć. Do każdego zlecenia dobieramy odpowiedni sprzęt oraz kamerę. Jeżeli wszystko przejdzie po naszej myśli to jest to najprzyjemniejszy moment naszej pracy.

Ostatnim krokiem jest wygenerowanie modelu 3D z pozyskanych zdjęć. Materiał importowany jest do odpowiedniego oprogramowania, który połączy zdjęcia pochodzące z wykonanych nalotów fotogrametrycznych. Po odpowiedniej konfiguracji programu otrzymujemy trójwymiarowa chmura punktów tzn. zbiór punktów tworzących model 3D z drona.

Stworzone modele 3D z drona są bardzo realistyczne dlatego znajdują coraz szersze zastosowanie. Ich gotowe projekty mogą być użyte np. na potrzeby prezentacji, do przeprowadzania analizy stanu technicznego, do wykonania porównania przed i po remoncie. Wykonane modele można wydrukować na drukarce 3D lub przekształcić je na tekstury do gier komputerowych. To również doskonały sposób na ukazanie obszaru inwestycyjnego lub przebiegu budowy. Wykonane mapy 3D można dowolnie obracać oraz przybliżać ukazując wszystkie szczegóły.