Zamknij

Szkolenia specjalistyczne dla pilotów dronów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową Droniq.pl. Dzięki naszym kursom specjalistycznym nauczysz się poprawnie wykorzystywać drony w wybranej przez siebie specjalizacji.

Jesteśmy praktykami, posiadamy uprawnienia instruktorskie i sami świadczymy usługi dla klientów z niemal każdej branży.
Dzięki temu możemy zaproponować wyjątkowe szkolenia, które oparte są na praktycznym doświadczeniu i kwalifikacjach zawodowych naszych pilotów instruktorów. Skorzystaj z naszej wiedzy i wejdź do świata dronów.

Dlaczego warto szkolić się u nas?

✔️ Profesjonalna kadra instruktorska z wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Realizowaliśmy wiele rodzajów usług na terenie całego kraju.

✔️ Szkolenia z naciskiem na praktykę. Z nami nauczysz się wykonywać dokładnie taki rodzaj usługi jaki potrzebujesz.

✔️ Latamy na własnym sprzęcie i szkolimy na autorskich materiałach.

✔️ Indywidualnie dopasowane szkolenia do profilu kursanta.

✔️ Opcja samokształcenia – kursy online z dostępem 24/7.

✔️ Mobilne szkolenia – dojedziemy do Ciebie lub Twojej grupy.

 

Masz pytania – napisz do nas – z pewnością Ci pomożemy.

Szkolenia dla branży OZE - Inspekcje termowizyjne i modelowanie 3D

Dla przedsiębiorców i pracowników z branży OZE oferujemy szkolenia z wykonywania inspekcji paneli fotowoltaicznych z drona z wykorzystaniem termowizji oraz kurs tworzenia modeli 3D potrzebnych do bezkontaktowego mierzenie dachów. Kurs na drona pilota termowizyjnego (OZE) to doskonały sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz ciekawy sposób na rozwinięcie nowych umiejętności.

Farma fotowoltaiczna - inspekcja dronem
Termowizja farm fotowoltaicznych

Szkolenie z wykorzystania dronów do inspekcji farm fotowoltaicznych. Praktyka na farmie pod okiem instruktora.

Termowizja z drona małej instalacji
Termowizja malych instalacji

Kurs na drona termowizyjnego, po którym nauczysz się wykonywać inspekcje termowizyjne oraz raporty z małych instalacjach PV.

Model 3D uszkodzonego budynku
Modele 3D

Po tym kursie nauczysz się jak wykonać model 3D małym dronem aby wykonać na nim dokładne pomiary dachów.

Szkolenia z rolnictwa precyzyjnego. Wykorzystanie dronów w rolnictwie.

Szkolenia z wykorzystania dronów w rolnictwie. Wyczerpujące kursy prowadzone przez certyfikowanego instruktora DJI Agriculture z wykorzystania dronów opryskowymi o masie do 25 kilogramów oraz drona mapującego. Kurs na drona rolniczego pozwala na szybkie i bezpieczne wykorzystanie dronów w rolnictwie precyzyjnym zgodnie z Rolnictwem 4.0. Naucz się wykorzystywać drony do mapowania multispektralnego lub oprysku z powietrza.

rolnictwo-precyzyjne

Oprysk z drona

Szkolenie praktyczne z wykorzystania dronów do oprysku oraz siewu. Część praktyczna pod okiem instruktora DJI Agriculture.

DJI Agras T60 (4)

Drony w rolnictwie - 2 w 1

Najpełniejszy kurs związany z dronami w rolnictwie na rynku. Zawiera niedostępne nigdzie indziej materiały szkoleniowe i pokazuje jak wykorzystać potencjał dronów w rolnictwie.

Mapa multispektralna NDVI z drona

Mapowanie multispektralne

Twórz mapy multispektalne, mapy zmiennego dawkowania oraz szacuj szkody rolnicze przy użyciu jednego drona.

Szkolenia specjalistyczne związane z geodezją i pomiarami z drona

Dla przyszłych pilotów z branży geodezyjnej przygotowaliśmy dwa kursy, po których kursant będzie w stanie wykonać 99% usług związanych z mapowaniem, pomiarami czy modelowaniem 3D dowolnych obiektów takich jak: drogi, linie kolejowe, hałdy z kruszywami, place budów itd. Kurs na drona pilota pomiarowego pozwoli na wykonywanie usług dronowych w takich branżach jak geodezja, budownictwo czy nieruchomości.

Modele 3D i ortofotomapy
Ortofotomapy + Modele 3D

Zestaw dwóch szkoleń dla przyszłego geodety. To szkolenie pozwoli Ci na realizowanie usług geodezyjnych z powietrza.

Model-3D-Droniq
Modele 3D

Kurs po którym nauczysz się wykonywać mierzalne modele 3D dowolnych obiektów wykorzystując małe i duże drony.

Ortofotomapa z drona
Ortofotomapy

Kurs tworzenia ortofotomap obiektów liniowych i wielkopowierzchniowych z wykorzystaniem dronów z RTK i kamer RGB.

Na jakim sprzęcie szkolimy?

DJI MATRICE 30T

Dron Droniq - Matrice 30T

Inspekcje farm PV
Inspekcje techniczne RGB

MAVIC 2EA

Mavic-2-EA

Termowizja małych instalacji
Inspekcje RGB

 

MAVIC 3 MULTISPECTRAL

Mavic 3 Multispectral

Mapowanie multispektralne

Szacowanie szkód łowieckich

DJI AGRAS T10

dji-agras-t10

Oprysk z drona
Siew z drona

DJI PHANTOM 4 RTK

P4-RTK

Ortofotomapy

Modele 2D i 3D

 

Dlaczego warto wybrać szkolenia specjalistyczne w Droniq.pl?

Nasze szkolenia na drona stworzone zostały w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie związane z wykorzystaniem dronów. Dzięki temu masz pewność, że wiedza, która Ci dostarczymy pozwoli Ci na wykonywanie swoich usług na najwyższym poziomie. Wiemy jak wiele czasu potrzeba aby samodzielnie dojść do odpowiednich technik lotu oraz interpretacji obrazów, a także, że samodzielna nauka korzystania z oprogramowania często kończy się po kilku dniach.
Zaufaj nam – ekspertom w branży – z nami nauka nowych umiejętności będzie dla Ciebie przyjemnością, a my z przyjemnością podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkie szkolenia specjalistyczne na drona przygotowaliśmy w oparciu o najlepsze praktyki oraz doświadczenia nasze i najlepszych pilotów dronów w kraju. Nie ważne jakie szkolenie operatora drona wybierzesz – z nami nauczysz się wykorzystywać drony w odpowiedni sposób.

Wolisz szkolenia online? Nie ma sprawy – sprawdź nasze kursy dronowe online – solidna dawka wiedzy wraz z praktyką w wersji samokształcenia.

Ile trwają szkolenia na drona?

Najkrótsze szkolenie specjalistyczne na drona trwa 1 dzień (ok 8h) – najdłuższe to 2 dni. W każdym szkoleniu jest część teoretyczne oraz praktyczna, na którą stawiamy największy nacisk. Wszystkie loty wykonasz na naszym sprzęcie pod okiem instruktora, który powie jak poprawnie wykorzystać drona do Twojego zadania.

Gdzie odbywają się szkolenia dronowe?

Szkolimy w Warszawie oraz w delegacji na terenie całego kraju. Szkolenia przeprowadzane są cyklicznie lecz są zależne od pogody. Szkolenia dronowe przeznaczone są dla kursantów indywidualnych oraz grup szkoleniowych.

Czy są możliwe szkolenia online w części teoretycznej?

Tak. Kursy latania dronem w części teoretycznej możemy wykonać online na prośbę kursanta. Standardem jest jednak szkolenie stacjonarne w jednym z naszych punktów w Warszawie lub w siedzibie klienta. Dla klientów, którzy wolą samokształcenie mamy przygotowane kursy online z opcją wykupienia lotów praktycznych z instruktorem na godziny.

Czy muszę być pilotem drona aby zrobić szkolenie?

Nasze szkolenia na drony specjalistyczne zawierają części praktyczne dlatego powinieneś posiadać uprawnienia minimum A1/A3 (darmowe szkolenie online – czas trwania 30 minut). Jeśli chcesz uzyskać uprawnienia NSTS, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci odpowiedni ośrodek do uzyskania uprawnień i zrobisz kurs i szkolenie jednocześnie. Pamiętaj, że aktualnie (2024) po ukończeniu szkolenia NSTS nie zostajesz operatorem, a jedynie pilotem. W związku z tym musisz posiadać złożone oświadczenie operatora (możliwe do złożenia do końca 2023). W 2024 najpełniejszym szkoleniem jest STS-01 lub STS-02.

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA DRONOWE

Wypełnij formularz kontaktowy aby zapisać się na szkolenie lub zapytać o szczegóły.