Zamknij

Oprysk z drona

Praca na dużym otwartym terenie jest przyjemnością dzięki dronowi do oprysku Agras. Po odpowiednim przygotowaniu, gospodarstwo możne w znaczny sposób podnieść wydajność redukując ilość stosowanego nawozu lub innego środka dzięki dronom rolniczym.

Zamów usługę oprysku z drona lub prezentację dronów rolniczych DJI Agras.

Oprysk z drona - Prezentacja usługi

Oprysk z drona możliwy jest jedynie przez najbardziej wyspecjalizowanych pilotów z branży dronowej. Nasza najnowsza usługa polega na wykonywaniu oprysku z drona. Oprysk przeprowadzany z powietrza zaliczyć można do kategorii usług skierowanych dla rolnictwa ale wykonywaliśmy również usługi dezynfekcji z powietrza. Dron rolniczy sprawdza się zarówno na małych (ok. 10ha) jak i dużych powierzchniach (ok. 80-100ha). Zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami i do kontaktu w celu wykonania prezentacji i zamówienia usługi oprysku z drona.

Jesteśmy zwolennikami automatyzacji, unowocześniania i ułatwiania pracy dlatego sądzimy, że zastosowanie dronów w rolnictwie precyzyjnym będzie miało coraz większe znaczenie. Oprysk z drona z pewnością jest przyszłością i kwestią czasu jest kiedy zobaczymy coraz więcej takich statków w powietrzu. Drony w rolnictwie – oprysk z powietrza to z pewnością jedno z najciekawszych zastosowań.

Czym można opryskiwać z drona?

Aktualnie (2024) z drona nie można wykonywać oprysku środkami ochrony roślin w tym środków chwastobójczych. Spowodowane jest to głównie: brakiem środków z oznaczeniem, które pozwalają na wykorzystanie ich do zabiegów agrolotniczych oraz długim procesem związanym z uzyskaniem pozwolenia na zabiegi agrolotnicze przy użyciu dronów. Prawnie dozwolone są jedynie zabiegi oprysku środkami inne niż środki ochrony roślin (np. nawozy mineralne itp.). Dozwolone jest również nawożenie z drona sypkimi nawozami w postaci granulatu.

Ile hektarów może opryskać dron?

Wydajność drona rolniczego do oprysków jest powiązana zarówno z wielkością zbiornika jak również z wydajnością pomp, oprogramowaniem i generalnie technologią w jaką jest wyposażony. Wykorzystywany przez nas model drona – DJI Agras T10 pozwala na opryskanie w ciągu godziny około 2-3 hektarów. Gdybyśmy wykorzystali drona o masie powyżej 25 kilogramów (np. Agras T30/T40/T50) moglibyśmy uzyskać wydajność na poziomie około 5-8 hektarów na godzinę. Dlaczego nie wykorzystujemy dronów powyżej 25 kilogramów? Poniżej znajduje się odpowiedź.

Prawo lotnicze dla dronów opryskowych

Dlaczego wykorzystujemy małego drona (Agras T10) o masie poniżej 25 kilogramów? Spowodowane jest to wyłącznie obowiązującym prawem lotniczym dla dronów. Aktualny stan prawny związany z wykorzystaniem dronów powyżej 25 kilogramów jest tak skomplikowany – że jego legalne wykorzystanie w usługach jest niemal niemożliwe. Każdy lot dronem powyżej 25 kilogramów musi być poprzedzony złożeniem odpowiedniej dokumentacji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (ULC), na rozpatrzenie której urząd ma 30 dni. Sama dokumentacja do kilkadziesiąt stron analiz i opisania procedur związanych z lotem, a jej przygotowanie zajmuje kilka tygodni. W związku z powyższym można stwierdzić, że usługowe loty dronami rolniczymi powyżej 25 kilogramów są praktycznie nie możliwe do wykonywania zgodnie z prawem gdzie loty muszą obywać się praktycznie z dnia na dzień.

Naucz się wykorzystywać drony rolnicze w nowoczesnym gospodarstwie i oferuj usługi dronowe dla rolnictwa.

 

Szkolenia z trenerem DJI Agriculutre. Sprawdź nasze kursy z wykorzystania dronów opryskowych i mapujących.

Pilot drona rolniczego DJI Agriculture

Jestem certyfikowanym instruktorem dronów rolniczych DJI Agriculture. Ukończyłem odpowiedni kurs instruktorski związany z wykorzystaniem dronów opryskowych DJI Agras. Daje to Państwu gwarancję poprawnego wykorzystania dronów opryskowych z najwyższą wydajnością. Oprócz zamówienia usługi dronem rolniczym zapraszam do zapoznania się z kursami i szkoleniami z wykorzystania dronów rolniczych – DJI Agras lub kursu Mavic 3 Multispectral

Opryski dronem cena

Koszt wykonania oprysku z drona wynosi około 180 zł/ha. Jest to koszt samej usługi wykonania lotu. Cena ta nie zawiera środków oraz kosztów logistycznych związanych z dojazdem, czy noclegiem pilota. Końcowa cena zależy od wielkości powierzchni, lokalizacji, ilości środków jakie będziemy aplikować. Zapraszamy do kontaktu aby uzyskać bezpłatną wycenę dla swojego gospodarstwa. Opryski z drona wykonujemy środkami mineralnymi.

Doświadczenie w lataniu dronami

Posiadamy pełen komplet uprawnień, który jest potrzebny aby w pełni legalnie wykonywać tego typu usługi. W 2021 roku opracowaliśmy prawidłową metodykę wykonywania lotów oraz posiadamy wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu oprysku z drona. Praca z dronami do oprysku, których waga osiąga blisko 25 kilogramów wymaga pełnego zaufania oraz doświadczenia operatora.  Zawsze dbamy o bezpieczeństwo lotu, stosujemy się do dobrych praktyk oraz określamy swoje możliwości przed rozpoczęciem współpracy. Długi staż w branży dronów pozwala nam na zaoferowanie usług najwyższej jakości. Wykonujemy opryski dronem na terenie całego kraju jeżeli lokalne przepisy prawa pozwalają na taki lot.
Wykonywaliśmy oprysk z drona na terenie Energylandii o czym pisały media w całym kraju. 

Jakie są parametry techniczne drona do oprysku?

Pytanie odnośnie specyfikacji technicznej powiązane jest z kolejnym, które dotyczy tego na ile wydajny jest ten nasz dron. Zbiornik w dronie do oprysku Agras T10 pomieści 8 litrów płynu, a w pełni zatankowany waży prawie 25 kilogramów. Podczas jednego 10 minutowego lotu dron jest w stanie opróżnić zbiornik 2 razy, oczywiście z jedną przerwą na tankowanie. Podczas pracy dron najczęściej lata na wysokości 2-4 metrów, a szerokość opryskiwanej powierzchni to ok. 4 metry (precyzyjniejsze dane są przez nas określane po zapoznaniu się z charakterem lotu).

Wykorzystanie drona do dezynfekcji z powietrza.

Dron z możliwością oprysku został stworzony z myślą o przyspieszeniu pracy w rolnictwie i rozwoju w tej gałęzi gospodarki. Z uwagi na panujący korona-kryzys, dla drona szybko znaleziono nowe zastosowanie jakim jest dezynfekcja z powietrza. W Chinach podczas ostatnich kilku miesięcy zdezynfekowano ponad 2000 wsi, wykorzystując do tego dziesiątki różnych dronów wykonując opryski dronem. W Afryce drony walczą z malarią rozpylając środek przeciwko komarom. Dron sprawdza się w odległych, trudno dostępnych miejscach gdzie mogą występować problemy związane z transportem innego ciężkiego sprzętu. Zastosowanie dla drona do dezynfekcji znaleziono dla: dezynfekcji karetek i autobusów, ulic, fabryk, parków i alejek. 

Najczęściej zadawane pytanie odnośnie dronów opryskowych:

Jaki obszar opryska dron?

Odpowiedź brzmi: To zależy. Czynniki wpływające na pokryty obszar to między innymi: wysokość i prędkość lotu, grubość stosowanej kropli, sposób lotu drona (automatyczny /manualny – przy tym doświadczenie operatora), warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu.

Można przyjąć, że małym (Agras T10) dronem jesteśmy w stanie opryskać powierzchnię około 2-3 hektarów w ciągu godziny lotu.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia dokładnych wyliczeń. 

Ile kosztuje oprysk z drona?

To również zależy od specyfikacji wymaganego zastosowania. Szacunkowy koszt wynosi około 180 zł / ha przy około 20 hektarach. Dokładny całkowity koszt będziemy mogli określić jedynie po otrzymaniu większej ilości informacji na temat Państwa potrzeb dlatego zapraszamy do kontaktu.

Najszybszym sposobem na otrzymanie darmowej wyceny jest kontakt z naszą firmą. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu. Wykorzystaj oprysk z drona w swojej działalności. 

Prezentacja drona do oprysku

Zapraszamy do kontaktu z nami jeśli chcą Państwo umówić się na prezentację sprzętu. Prezentacje oprysku z drona oraz samego drona do rolnictwa wykonujemy bezpłatnie w Warszawie. Dla zainteresowanych prezentacją sprzętu poza Warszawą – zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia kosztów takiej usługi.

Oferta na drony rolnicze

Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania oferty cenowej na zakup i wdrożenie dronów rolniczych z serii DJI Agriculture. Posiadamy pełną ofertę sprzętową na drony i akcesoria do takich modeli jak: DJI Mavic 3 Mutlispectral, Agras T10, Agras T30, Agras T25, Agras T50.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do darmowych konsultacji w zakresie stosowania dronów w rolnictwie. Wypełnij formularz kontaktowy aby wysłać zapytanie lub zamówić usługę oprysku z drona. Czekamy na Twoją wiadomość.