Zamknij

Inspekcja rynien z drona to nowoczesny, szybki, tani i skuteczny sposób na przeprowadzenie kontroli we wszystkich trudno dostępnych miejscach. Wykorzystanie drona do inspekcji pozwala na przyspieszenie prac, uzyskanie dokładnych danych w niższej niż tradycyjna inspekcja cenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami.

 

Dlaczego warto zamówić drona do wykonania inspekcji rynien?

Kilkanaście wykonanych inspekcji dachów i rynien z drona pozwoliło nam na określenie szeregu zalet, które powodują, że firmy coraz częściej decydują się na zamówienie naszych usług.

Dwie podstawowe zalety wykonania inspekcji z powietrza to: oszczędność pieniędzy oraz czas wykonania inspekcji. Przedstawiamy konkretne liczby, które potwierdzają nasze słowa. Należy również wspomnieć, że inspekcja z powietrza może jednocześnie wskazać o wiele więcej uszkodzeń przy wykonaniu jednego lotu.

Oszczędność pieniędzy dzięki dronowi

Dla lepszego zobrazowania weźmiemy do obliczeń dwa różne typy zadań.

Pierwszy przykład:
Inspekcja rynien w jednym budynku mieszkalnym. Kontrola ma na celu znalezienie uszkodzonych rynien oraz miejsc gdzie ptaki zakładają gniazda i zapychają rury. 

Koszt wynajęcia podnośnika wyniósłby około 1400zł + logistyka oraz obróbka materiałów. Czas wykonania inspekcji to 1 dzień roboczy.

Koszt wynajęcia drona wyniesie od 600zł do 800zł. Czas wykonania inspekcji dronem to 1 godzina.
Wykorzystując drona dodatkowo odchodzą problemy związane z: ustawieniem podnośnika w każde miejsce, rozkładanie i składanie go co kilkanaście metrów, uszkodzenia zieleni. Dodatkowo zdjęcia wykonane z drona są powtarzalne oraz posiadają dodatkowe parametry, które pozwalają na naniesienie ich na mapę i sprawdzenie w której lokalizacji zostało zrobione dzięki zapisowi GPS. Zdecydowanie ułatwia to późniejsze skatalogowanie zdjęć i zaznaczenie uszkodzonych obiektów.

 

1 budynekInspekcja podnośnikiemInspekcja dronem
Koszt1 400,00 zł600,00 zł
Czas8 h1 h

Na tak małym obiekcie inspekcja rynien dronem jest o 60% tańsza oraz ponad 85% szybsza niż inspekcja z zwyżki.

Drugi przykład gdzie jeszcze lepiej będzie widoczna różnica

Inspekcja rynien oraz rynien spustowych na dachach 8 budynków (całego osiedla) rozlokowanych na terenie  65 000 m2. 

Koszt wynajęcia podnośnika wyniósłby około 10 000zł. Czas wykonania inspekcji to 7 dni.

Koszt wynajęcia drona wyniesie ok. 3000zł. Czas wykonania inspekcji dronem to około 6 godzin.

 

8 budynkówInspekcja podnośnikiemInspekcja dronem
Koszt10 000,00 zł3000,00 zł
Czas7 dni6 h

Na terenie osiedla inspekcja rynien dronem jest o ponad 30% tańsza oraz blisko 90% szybsza niż inspekcja z wykorzystaniem podnośnika.

 

Inspekcja rynien z drona – podsumowanie

 

Zamówienie drona do wykonania usługi inspekcji rynien z drona przyniosło rewelacyjne rezultaty, zaoszczędziło sporą kwotę u zamawiającego oraz pozwoliło na nawiązanie dalszej współpracy. Jest to zdecydowanie lepsze, tańsze i skuteczniejsze rozwiązanie niż wynajem podnośnika.

Inspekcja rynien z drona – kontakt

Tel: 668-423-647

kontakt@droniq.pl

Jeżeli macie Państwo pytania co do wykonania usługi polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego drona to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością wykonamy nowe zlecenie. Jeżeli interesują Państwa inne inspekcje z drona to zapraszamy na naszą stronę poświęconą wyłącznie inspekcjami.

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.