Zamknij

Inspekcje elewacji z drona

Poznaj szczegóły i zamów inspekcję elewacji z drona! To nowoczesne, szybkie i wydajne rozwiązanie do uzyskania informacji na temat stanu technicznego elewacji budynków.

Nasze drony wykorzystujemy do oferowania usługi polegającej na inspekcji stanu elewacji na budynkach. Kamery o rozdzielczości 4K, a nawet 6K pozwalają na dostarczenie najwyższej jakości materiałów zarówno foto jak i wideo, na których bez problemu obejrzymy każdy interesujący nas szczegół. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz możliwościami sprzętowymi.

Najwyższa jakość zdjęć z powietrza

Kluczowym elementem w przypadku inspekcji elewacji i innych elementów budynków jest jakość wykonywanych zdjęć. Korzystamy z najnowocześniejszych dronów, które wyposażone są w kamery o rozdzielczości 4K oraz 6K, które gwarantują, że każdy interesujący element będzie doskonale widoczny na zdjęciach. Wykonane zdjęcia można przybliżyć do takiego rozmiaru gdzie widoczny brak pojedynczej śrubki.

Inspekcja budynków dronem
Zobaczysz każdy szczegół

Nie ważne czy dokonujemy inspekcji nowego budynku czy starej kamienicy. Zawsze dostarczamy najwyższej jakości danych, które pozwolą oszacować stan badanego budynku bez konieczności zbliżania się do niego oraz angażowania wysięgników.

Wykorzystanie drona bez wątpienia jest najszybszym i najdokładniejszym rozwiązaniem jakie można zastosować do wykonania tego typu inspekcji.
Wykonywane przez nas zdjęcia pokrywają 100% powierzchni.

 

Wszystkie ubytki doskonale widoczne

Dzięki zdjęciom z drona bez problemu możemy wskazać ubytki i uszkodzenia każdej elewacji. W zależności od potrzeb zamawiającego możemy wykonywać zdjęcia całych elewacji lub skupić się wyłącznie na wybranych elementach takich jak balkony, tarasy, balustrady czy parapety. W rozszerzonej wersji usługi możemy wykonać cały model 3D budynku.

Archiwizacja danych z drona

Inspekcje elewacji z drona wykorzystywane są również na potrzeby archiwizacji danych przed renowacją elewacji. Doskonałej jakości zdjęcia pomagają w odwzorowywaniu i rekonstrukcji elewacji budynków. Szczególnie przydatne są tutaj zdjęcia wykonywane za pomocą kamery z matrycą o wymiarach 36 x 24 mm tzw. “pełna klatka”. Użycie tego typu kamery to gwarancja zawsze ostrych i wyraźnych zdjęć. 

Niezastąpiony zoom optyczny w dronie

W naszej pracy podczas inspekcji elewacji z drona wykorzystujemy również kamery, które pozwalają na bezstratne przybliżanie obrazu dzięki zoomowi optycznemu. Pozwala to na skupieniu się na każdym szczególe oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania lotów dronem. Dzięki przybliżeniu obrazu nie musimy podlatywać zbyt blisko budynku aby otrzymać bardzo dobre zdjęcie.

Model 3D budynku z drona

Każdy badany przez nas budynek może zostać zeskanowany oraz zaprezentowany w formie modelu 3D lub pionowej ortofotomapy, gdzie każda ściana będzie jednym dużym plikiem. Dla potrzeb naszych klientów wszystkie dane możemy przekazać do dedykowanego portalu online, w którym użytkownik końcowy będzie w stanie samodzielnie przeglądać oraz analizować zebrane przez nas dane.

Drony którymi wykonujemy inspekcje

Do inspekcji wykorzystujemy najnowsze drony lidera na rynku dronów, bezzałogowce marki DJI – Matrice 300 oraz Mavic 3. Oba drony wyposażone są w kamery o wysokiej rozdzielczości w raz z opcją optycznego przybliżania obrazu co pozwala na wykonywania prac z bezpiecznej dla sprzętu oraz budynków odległości.  Sprzęt dobieramy w zależności od potrzeb klienta oraz lokalizacji wskazanych obiektów.

MATRICE 300 RTK

Kamera Zenmuse P1 – 45 Megapikseli
20-krotny zoom optyczny
Termowizja 640×512 pikseli

DJI MAVIC 3

Zdjęcia 20 Megapikseli 5.2K
7-krotny zoom optyczny
Matryca micro 4/3

Do najważniejszych zalet należy przede wszystkim doskonała jakość obrazu jaką możemy zaproponować naszym klientom. Pozwala na to wykorzystanie kamer rejestrujących obraz w maksymalnie w jakości 5.2K w formacie RAW lub 4K przy 20 Mpix. Oprócz tego możemy użyć kamer z 30-krotnym zoomem optycznym lub kamer termowizyjnych.
Nawet zastosowanie kamer z 20 Mpix matrycą pozwala na duże przybliżenie zdjęcia i analizę wszystkich szczegółów. W przypadku użycia kamery 5.2K na zdjęciu wykonanym z około 10 metrów od obiektu możemy bez problemu ustalić rodzaj śrubki.

Kto zleca inspekcje elewacji z drona?

Głównymi odbiorcami naszych usług inspekcji z powietrza są firmy z branż ubezpieczeniowej, spółdzielnie mieszkaniowe, konserwatorzy, biegli sądowi czy firmy zajmujące się ekspertyzami. Dane dostarczane przez naszą firmę, są wykorzystywane do dalszej analizy przez profesjonalne firmy zajmujące się wykonywaniem ocen stanu technicznego budynków oraz są podstawą do dalszych decyzji administracyjnych.

Co widać na zdjęciach z drona?

Inspekcje wykonywane z drona pozwalają na oszacowaniu uszkodzeń, ubytków czy zniszczeń, które powstają w trakcie eksploatacji budynku jak również które mogą powstawać w skutek oddziaływania na budynek czynników zewnętrznych np. podczas wyburzania sąsiednich budynków. Wówczas taka inspekcja (wykonana przez pracami oraz po pracach) pozwala jednoznacznie stwierdzić czy powstały nowe uszkodzenia w wyniku działań na sąsiadujących terenach co może być podstawą do uzyskania np. odszkodowania.

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY

Wypełnij formularz kontaktowy  aby otrzymać ofertę na wykonanie inspekcji dronem.