Zamknij

DJI Agras T30 – Król oprysków z powietrza

Nowy model drona do oprysku – DJI Agras T30 jest już oficjalnie dostępny w sprzedaży. Chociaż na samą dostawę musimy jeszcze chwilę zaczekać już dziś przedstawiamy możliwości nowego drona opryskowego od DJI.

Dla mniej wymagających klientów powstał mniejszy model dron opryskowego DJI Agras T10 – poznaj szczegóły.

Jeżeli szukasz najlepszego na rynku drona do oprysku to możesz zakończyć poszukiwania – Agras T30 bije na głowę każdą konkurencje pod względem wydajności i  nie są to tylko marketingowe teksty bez pokrycia. Nowy model jest tak dobry, że firma DJI wygasza wypuszczone w 2020 roku modele T16 oraz T20. Dlaczego T30 to rewolucyjny model, który pomoże przyspieszyć wdrażanie dronów do oprysku? Zapraszamy do przeczytania artykułu, który szeroko przedstawia najnowszego drona do oprysku.


Dron opryskowy T30<

Agras T30 – niesamowita wydajność

 

Wydajne drony opryskowe są ciężkie i duże. Muszą takie być aby zwiększyć wydajność pracy czyli powierzchnie jaką można opryskać w ciągu jednego dnia.

Agras T30 spełnia nie tylko te warunki ale i kilka dodatkowych co czyni go niekwestionowanym liderem na rynku dronów opryskowych. Dron DJI Agras T30 posiada 30 litrowy zbiornik na płyn, który dodatkowo może być w kilka chwil zamieniony na system siewu.  Prędkość oprysku wynosi do 8 litrów na minutę, a szerokość maksymalna sięga 9 metrów. Dron wyposażony jest w zupełnie nowy układ aż 16 dysz co zapewnia równomierność rozpylania. Unikatowa jest również konstrukcja ramion w T30. Para ramion wraz z 8 dyszami ustawiona jest pod pewnym kątem co przekłada się na zwiększenie obszaru oprysku. 8 zestawów zaworów elektromagnetycznych, pozwala kontrolować przepływ w każdej dyszy.

Prędkość lotu w czasie rzeczywistym i wydajność oprysku są ze sobą powiązane, jednak jak podaje producent za pomocą Agrasa T30 pokryjemy do 97 hektarów w ciągu jednego dnia pracy.

Prawdziwa wydajność drona DJI Agras T30 podczas jednego dnia pracy to około 30 hektarów.


Agras T30 dron rolniczy

DJI Agras T30 – specyfikacja

Dron opryskowy DJI Agras T30 osiąga stopień ochrony IP67, a szerokość samego modelu po jego po złożeniu zmniejsza się o 80% względem rozłożonego. Mechanizm składania jest łatwy w obsłudze, blokowanie ramion wykonywane jest jednym przyciskiem, a podwójne zabezpieczenie przed poluzowaniem, zwiększa bezpieczeństwo obsługi.

Waga drona T30 bez baterii wynosi 26,4kg, a MTOM to aż 66,5kg. Oznacza to, że do jego obsługi potrzebne są uprawnienia w kategorii certyfikowanej.

Agras T30 wyposażony jest w sferyczny system radarowy, który może dostrzec przeszkody i otaczające środowisko.


Dron Agras T30 posiada funkcje automatycznego omijania przeszkód aby w pełni zagwarantować bezpieczeństwo operacji. T30 jest wyposażony w dwie kamery FPV, a widok z przodu i z tyłu dostępny dla pilota drona opryskowego.  Dron wyposażony jest w reflektor o wysokiej jasności, który oświetla otoczenie w nocy co pozwala na wykonywanie lotów opryskowych po zmroku. 

Dron T30 sterowany jest za pomocą dedykowanego kontrolera z wbudowanym 5’5 calowym ekranem, gdzie w łatwy sposób można zaplanować trasę lotu lub operować na plikach kml. Zasięg sterowania wynosi do 5 kilometrów, a za skuteczną komunikację drona z kontrolerem odpowiada system OcuSync 3.0. Dron może wykorzystywać RTK co znacząco poprawia precyzję oraz stabilność lotu.

Rewolucja w zasilaniu

Zarówno Agras T10 jak i Agras T30 zasilane są nowym rodzajem akumulatorów, które zostały stworzone z myślą o jak największej wydajności. Zdecydowanie możemy tutaj powiedzieć o rewolucji w kwestii zasilania i parametrami, które nie są spotykane w żadnym innych modelach.

Dron Agras T30 zasilany jest akumulatorem o pojemności 29000mAh, który korzystając z dedykowanej ładowarki lub agregatu zostanie naładowany do 100% w około 10 minut.
Możliwości tak szybkiego ładowania nie były nigdy wcześniej dostępne dla “dronowych” akumulatorów. Zwykle czas ładowania wynosi około 120 minut, opcjonalnie w trybie ekspres około 40-50 minut. Dodatkowo super szybkie ładowanie zazwyczaj niekorzystnie wpływa na żywotność baterii. W tym wypadku mamy jednak pewność pracy ponieważ producent udziela na akumulator T30 gwarancji na 1000 cykli (lub 12 miesięcy – w zależności co wystapi pierwsze). Akumulatory można ładować bezpośrednio po wykonanym locie – producent nie wymaga ich chłodzenia przed kolejnym ładowaniem.

 

Dlaczego szybkie ładowanie do jedna z najważniejszych zalet tego modelu? Otóż, teoretycznie do wydajnej pracy w terenie przez cały dzień potrzebujemy jedynie 2 akumulatorów. Do tej pory aby latać jakimkolwiek dronem przez cały dzień nawet mając do dyspozycji szybkie ładowarki potrzebowaliśmy kompletu 8-10 akumulatorów. Większa ilość akumulatorów to większe koszty, które w przypadku T30 nie muszą być ponoszone.

Agregat DJI D9000i

Ładowanie drona DJI Agras T10

Wraz z premierą drona T30 pokazano również nowy produkt – agregat DJI D9000i. Jest to połączenie agregatu prądotwórczego z ładowarką, która pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch akumulatorów T30 i SmartControllera. Czas ładowania jednego akumulatora do Agras T30 przy użyciu agregatu D9000i nie przekracza 10 minut.Agras T30 cena i dostępność

 

Dron DJI Agras T30 w zestawie z 3 akumulatorami ,  ładowarką, systemem siewu wyceniany będzie na około 104 900 zł brutto.

Przewidywany termin pierwszej dostawy: Lipiec/Sierpień 2021

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem drona DJI Agras T30 lub chcesz zapytać o szczegóły zadzwoń lub wyślij wiadomość.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Telefon: 668-423-647

Mail: kontakt@droniq.p

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY

Wypełnij formularz kontaktowy,
aby otrzymać ofertę na wynajem drona

    ZAPRASZAMY
    DO WSPÓŁPRACY

    Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń aby się z nami skontaktować.