Zamknij

DJI Agras T50 - Wlatuje do Polski

Dron DJI Agras T50 miał swoją światową premierę w listopadzie 2022 roku wspólnie z modelem T25. Chińskie duże  bezzałogowce nie trafiają od razu po premierze do konsumentów na całym świecie, a są wdrażane stopniowo w zależności od regionu. W 2024 roku czas na Europę – drony powinny być dostępne na naszym rynku już w tym kwartale, a my przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego modelu drona rolniczego. Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi oraz kompletem informacji na temat drona DJI Agras T50 jakie udało nam się ustalić.

Najważniejsze informacje o DJI Agras T50

Dron do oprysku pomimo nazwy “T50” posiada 40 litrowy zbiornik na płyn oraz może być wyposażony w 50 kilogramowy zbiornik na materiały sypkie, co po zapełnieniu przekłada się na 92 kilogramów maksymalnej masy startowej dla oprysku i 103 kilogramy dla nawozów. Jest to jeden z największych dronów na rynku, na bazie którego został opracowany dron transportowy DJI FlyCart 30. W stajni DJI jest tylko jeden większy model – Agras T60, który na ten moment jest dostępny tylko w Chinach.  Waga całkowita “pustego drona” wynosi 39,9 kg bez akumulatora i 52 kg łącznie z inteligentnym akumulatorem DB1560.  Pomimo tego, że dron po złożeniu zajmuje dużo mniej miejsca niż rozłożony to jego wymiary i waga powoduje, że dron może być problematyczny do obsługi przez jedną osobę.

Dron opryskowy Agras wyposażony jest w 8 śmigieł o przekątnej 54 cali oraz 8 silników o mocy 4000W każdy. Po rozłożeniu ramion dron osiąga imponujące rozmiary:  2800×3085×820 mm

Naucz się wykorzystywać drony rolnicze w nowoczesnym gospodarstwie i oferuj usługi dronowe dla rolnictwa.

 

Szkolenia z trenerem DJI Agriculutre. Sprawdź nasze kursy z wykorzystania dronów opryskowych i mapujących.

Ile opryska dron rolniczy DJI Agras T50?

Dron do oprysku DJI Agras T50 wyposażony jest w dwie pompy o napędzie magnetycznym i atomizowany system natryskowy. Dysze (LX8060SZ) pozwalają na regulację wielkości kropli w zakresie od 50 do 500 μm. Standardowo dron jest wyposażony w dwie dysze, jednak można go rozbudować w taki sposób aby posiadał i wykorzystywał cztery zwiększając maksymalną wartość przepływu. Maksymalny przepływ dla cieczy wynosi 16 l/min (2 dysze) lub 24 l/min (4 dysze). Cały 40 litrowy zbiornik będziemy w stanie opróżnić w ciągu 2-3 minut. Czas lotu w pełni zatankowanego drona to 9 minut z ładunkiem 50 kg lub 20 minut z pustym zbiornikiem. Czas pracy dronów opryskowych (podobnie jak zasięg) nie jest najważniejszą wartością jaką należy brać pod uwagę porównując ze sobą różne modele. W najczęściej występujących scenariuszach związanych z wykorzystaniem dronów opryskowych, zbiornik zostaje opróżniony szybciej niż kończy się akumulator i dron wraca do miejsca tankowania. Porównując parametry techniczne dotyczące czasu lotu, dron opryskowy Agras T50 osiąga niemal takie same wyniki jak poprzednicy – modele T40 i  T30.

Jaka jest faktyczna wydajność dronów opryskowych? Poniżej przedstawiamy przybliżone wartości jakie można pracując z dronami rolniczymi. Podane niżej wartości sporo różnią się od tych podawanych przez samego producenta, ponieważ nasze dane nie są danymi z idealnych warunków. Oczywiście końcowe wyniki dla poszczególnych modeli zależeć będą od wielu czynników takich jak: szerokość oprysku, dawka, ukształtowanie terenu itd.)

Wydajność dronów opryskowych DJI Agras w rzeczywistości:

T10 – ok. 20 ha w 8 h (2,5 ha/h)
T30 – ok. 60 ha 8h (6 ha/h)
T40 – ok 80 ha w 8h (15 ha/h)
T50 – TBA – ok. 100 ha w 8h (20ha/h)

Inteligentny akumulator do Agras T50 –  DB1560 może być naładowany w 9 minut dzięki ładowarce C1000 o mocy 9000W. Producent oferuje gwarancję na  akumulatory na 1500 cykli ładowania (lub 12 miesięcy), a do pracy przez cały dzień potrzebne są tylko 3 akumulatory + źródło zasilania. Do drona producent pokazał dedykowany agregat D12000iE, który jednak raczej nie będzie dostępny w Europie ze względu na brak CE.

Bezpieczeństwo lotów z dronem DJI Agras T50

T50 jest wyposażony w aktywny system radarowy z układem fazowanym, który podwaja liczbę kanałów nadajnika-odbiornika RF  i zapewnia wyższą dokładność wykrywania przeszkód. W połączeniu z dwoma zestawami kamer może dokładnie przedstawiać szczegóły terenu i przeszkód. Aby dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo, T50 jest również wyposażony w tylny radar z fazowanym układem, zapewniający wykrywanie dookólne 360 ​​stopni. Dodatkowo dzięki radarowi dron jest w stanie utrzymywać stałą wysokość nad gruntem nawet na najbardziej stromych zboczach.

Agras T50 – specyfikacja techniczna

Poniżej znajduje się specyfikacja techniczna DJI Agras T50 (3WWDZ-40B) w języku angielskim.

Agras T50 – cena i dostępność

Dron rolniczy DJI Agras T50 będzie dostępny w Europie w 2024 roku na przełomie marca i kwietnia. Cena za drona jest dostępna jedynie na rynek Chiński i nie ma przełożenia na inne kraje więc jej nie podajemy.

Agras T50 – zamówienie

Update: 04.2024 – Pierwsze dostawy drona Agras T50 powinny dotrzeć na koniec kwietnia. Realny czas dostawy do klientów to początek maja 2024 roku.

 

Zapraszamy do kontaktu po kompleksową ofertę wdrożenia dronów opryskowych DJI Agras.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem lub wdrożeniem aktualnie dostępnych dronów z serii  DJI Agras lub chcesz zapytać o szczegóły zadzwoń lub wyślij wiadomość. Przedstawimy Ci aktualną ofertę sprzętowo szkoleniową.

Wiemy sporo o dronach rolniczych. Skontaktuj się z nami w sprawie wykorzystania dronów w rolnictwie precyzyjnym lub wynajmij pilota drona opryskowego.

 

Kontakt
Konrad Czarnecki
Mail: kontakt@droniq.pl

Konrad Czarnecki
Konrad Czarnecki
Od 2016 roku wykorzystuję drony do inspekcji, geodezji, wykonywania fotografii lotniczych i tworzenia filmów z powietrza. W 2018 zostałem instruktorem dronów przeszkoliłem dziesiątki przyszłych pilotów. Jestem certyfikowanym instruktorem dronów rolniczych DJI Agriculture oraz dronów przemysłowych Autel. Brałem udział w takich projektach jak: sianie lasu dronem, dezynfekcja parku rozrywki z drona, wykonywanie inspekcji termowizyjnych na farmach fotowoltaicznych, symulacje transportu czy transmisje na żywo prosto do TV. Jestem autorem wielu specjalistycznych szkoleń oraz kursów dronowych.

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów w stacjach dokujących.