Zamknij

DJI Agras T50 - Wlatuje do Polski

Dron DJI Agras T50 miał swoją światową premierę w listopadzie 2022 roku wspólnie z modelem T25. Chińskie duże  bezzałogowce nie trafiają od razu po premierze do konsumentów na całym świecie, a są wdrażane stopniowo w zależności od regionu. W 2024 roku czas na Europę – drony powinny być dostępne na naszym rynku już w tym kwartale, a my przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego modelu drona rolniczego. Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi oraz kompletem informacji na temat drona DJI Agras T50 jakie udało nam się ustalić.

Najważniejsze informacje o DJI Agras T50

Dron do oprysku pomimo nazwy “T50” posiada 40 litrowy zbiornik na płyn oraz może być wyposażony w 50 kilogramowy zbiornik na materiały sypkie, co po zapełnieniu przekłada się na 92 kilogramów maksymalnej masy startowej dla oprysku i 103 kilogramy dla nawozów. Jest to jeden z największych dronów na rynku, na bazie którego został opracowany dron transportowy DJI FlyCart 30. W stajni DJI jest tylko jeden większy model – Agras T60, który na ten moment jest dostępny tylko w Chinach.  Waga całkowita “pustego drona” wynosi 39,9 kg bez akumulatora i 52 kg łącznie z inteligentnym akumulatorem DB1560.  Pomimo tego, że dron po złożeniu zajmuje dużo mniej miejsca niż rozłożony to jego wymiary i waga powoduje, że dron może być problematyczny do obsługi przez jedną osobę.

Dron opryskowy Agras wyposażony jest w 8 śmigieł o przekątnej 54 cali oraz 8 silników o mocy 4000W każdy. Po rozłożeniu ramion dron osiąga imponujące rozmiary:  2800×3085×820 mm

Ile opryska dron rolniczy DJI Agras T50?

Dron do oprysku DJI Agras T50 wyposażony jest w dwie pompy o napędzie magnetycznym i atomizowany system natryskowy. Dysze (LX8060SZ) pozwalają na regulację wielkości kropli w zakresie od 50 do 500 μm. Standardowo dron jest wyposażony w dwie dysze, jednak można go rozbudować w taki sposób aby posiadał i wykorzystywał cztery zwiększając maksymalną wartość przepływu. Maksymalny przepływ dla cieczy wynosi 16 l/min (2 dysze) lub 24 l/min (4 dysze). Cały 40 litrowy zbiornik będziemy w stanie opróżnić w ciągu 2-3 minut. Czas lotu w pełni zatankowanego drona to 9 minut z ładunkiem 50 kg lub 20 minut z pustym zbiornikiem. Czas pracy dronów opryskowych (podobnie jak zasięg) nie jest najważniejszą wartością jaką należy brać pod uwagę porównując ze sobą różne modele. W najczęściej występujących scenariuszach związanych z wykorzystaniem dronów opryskowych, zbiornik zostaje opróżniony szybciej niż kończy się akumulator i dron wraca do miejsca tankowania. Porównując parametry techniczne dotyczące czasu lotu, dron opryskowy Agras T50 osiąga niemal takie same wyniki jak poprzednicy – modele T40 i  T30.

Jaka jest faktyczna wydajność dronów opryskowych? Poniżej przedstawiamy przybliżone wartości jakie można pracując z dronami rolniczymi. Podane niżej wartości sporo różnią się od tych podawanych przez samego producenta, ponieważ nasze dane nie są danymi z idealnych warunków. Oczywiście końcowe wyniki dla poszczególnych modeli zależeć będą od wielu czynników takich jak: szerokość oprysku, dawka, ukształtowanie terenu itd.)

Wydajność dronów opryskowych DJI Agras w rzeczywistości:

T10 – ok. 20 ha w 8 h (2,5 ha/h)
T30 – ok. 60 ha 8h (6 ha/h)
T40 – ok 80 ha w 8h (15 ha/h)
T50 – TBA – ok. 100 ha w 8h (20ha/h)

Inteligentny akumulator do Agras T50 –  DB1560 może być naładowany w 9 minut dzięki ładowarce C1000 o mocy 9000W. Producent oferuje gwarancję na  akumulatory na 1500 cykli ładowania (lub 12 miesięcy), a do pracy przez cały dzień potrzebne są tylko 3 akumulatory + źródło zasilania. Do drona producent pokazał dedykowany agregat D12000iE, który jednak raczej nie będzie dostępny w Europie ze względu na brak CE.

Bezpieczeństwo lotów z dronem DJI Agras T50

T50 jest wyposażony w aktywny system radarowy z układem fazowanym, który podwaja liczbę kanałów nadajnika-odbiornika RF  i zapewnia wyższą dokładność wykrywania przeszkód. W połączeniu z dwoma zestawami kamer może dokładnie przedstawiać szczegóły terenu i przeszkód. Aby dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo, T50 jest również wyposażony w tylny radar z fazowanym układem, zapewniający wykrywanie dookólne 360 ​​stopni. Dodatkowo dzięki radarowi dron jest w stanie utrzymywać stałą wysokość nad gruntem nawet na najbardziej stromych zboczach.

Agras T50 – specyfikacja techniczna

Poniżej znajduje się specyfikacja techniczna DJI Agras T50 (3WWDZ-40B) w języku angielskim.

Agras T50 – cena i dostępność

 

Dron rolniczy DJI Agras T50 będzie dostępny w Europie w 2024 roku na przełomie marca i kwietnia. Cena za drona jest dostępna jedynie na rynek Chiński i nie ma przełożenia na inne kraje więc jej nie podajemy.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem lub wdrożeniem aktualnie dostępnych dronów z serii  DJI Agras lub chcesz zapytać o szczegóły zadzwoń lub wyślij wiadomość. Przedstawimy aktualną ofertę.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Telefon: 668-423-647

Mail: kontakt@droniq.pl

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.