Zamknij

DJI Agras T60 - Największy dron opryskowy od DJI

 

Na początku grudnia 2023 roku w Chinach, premierę miał dron DJI Agras T60. Jest to dron, który wykorzystywany jest do wykonywania oprysków oraz rozsiewania różnego rodzaju nawozów z powietrza. Pomimo premiery sprzęt nie będzie w nadchodzącym roku dostępny w Europie. Przyjrzyjmy się natomiast jego możliwościom oraz parametrom technicznym, które robią wrażenie.

Specyfikacja techniczna DJI Agras T60

Dron pomimo nazwy “T60” posiada 50 litrowy zbiornik na płyn oraz jako opcja 60 kilogramowy zbiornik na materiały sypkie, co po zapełnieniu przekłada się na 112 kilogramów maksymalnej masy startowej dla oprysku i 125 kilogramów dla nawozów.

Dron posiada 4 silniki, na których zamontowane zostały 56 calowe śmigła z nylonowego włókna węglowego.

T60 wyposażony jest w dwie pompy wirnikowe z napędem magnetycznym i posiada 2 wydajne dysze ( z opcją rozbudowy do 4), które pozwalają na uzyskanie przepływu maksymalnie 18 litrów na minutę. Wielkość kropli można regulować z poziomu aplikacji w kontrolerze uzyskując wielkości od 50-500 μm / 20-320 μm ( w zależności od rodzaju głowic zraszających). Oprysk może być wykonywany na szerokość od 4 do 11 metrów, w zależności od wysokości lotu oraz warunków atmosferycznych. Dron można również wyposażyć w zestaw do drzew owocowych, który zawiera 60-litrowy zbiornik na płyny i ciśnieniowy zraszacz odśrodkowy. Natężenie przepływu zwiększa się do 28 litrów na minutę.

Wykorzystując system siewu 4.0 możemy rozsiewać materiały sypkie o średnicy od 0,5 – 10mm.  Maksymalna wydajność rozrzutu dla nawozów wynosi do 3,1 kg/s, a więc cały 60 kilogramowy zbiornik możemy opróżnić w mniej niż pół minuty. Szerokość samego rozrzutu możemy również regulować uzyskując szerokość od 3 do 8 metrów.

Nowe akumulatory i kontroler do T60

Do Agrasa T60 producent przewidział zupełnie nowe akumulatory, pasujące wyłącznie do tego modelu. Inteligentny akumulator lotniczy DB2100 ma pojemność 40 000 mAh (przy napięciu 52,22V) i waży 16 kilogramów. Do zasilania wykorzystywana jest również dedykowana ładowarka (Model C10000P), która pozwala na naładowanie akumulatora w ciągu 11–12 minut.

Co ciekawe do najnowszego Agrasa, DJI proponuje nowy kontroler – DJI RC PLUS 2 (TKPL 2).

Czym różni się DJI RC Plus od DJI RC Plus 2?
– Większa jasność ekranu: 1400cd/m2 w RC Plus 2 / 1200 cd/m2 w RC Plus
– Większy zakres temperatur pracy: od -30 ℃ w RC Plus 2  / -20 ℃ w RC Plus
– Dłuższy czas pracy: 3,8h w RC Plus 2  / 3,2 h w RC Plus
– Obsługa OcuSyunc 4 w RC Plus 2  / OcuSync 3 w 3,2 h w RC Plus

Systemy bezpieczeństwa w Agras T60

T60 jest wyposażony w pełnokolorową kamerę FPV i 75-watową lampę oświetleniową, dzięki czemu pilot wyraźnie widzi na ekranie kontrolera takie przeszkody jak jak słupy i przewody telefoniczne w lotach przy słabym oświetleniu. Maksymalna odległość widoczności wynosi do 25 metrów. Do wykrywania przeszkód oraz utrzymywania stałej wysokości dron wykorzystuje dwa fizyczne radary z zasięgiem wykrywania do 60 metrów. Oprócz tego dron może komunikować się z kontrolerem przez sieć 4G lub dodatkowe anteny stacjonarne co ogranicza problemy związane z zasięgiem.

Agras T60– cena i dostępność

Dron DJI Agras T60 nie będą dostępne w Europie w 2024 roku. Cena za drona jest dostępna jedynie na rynek Chiński i nie ma przełożenia na inne kraje więc jej nie podajemy.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem lub wdrożeniem aktualnie dostępnych dronów z serii DJI Agras lub chcesz zapytać o szczegóły zadzwoń lub wyślij wiadomość. Przedstawimy aktualną ofertę.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Telefon: 668-423-647

Mail: kontakt@droniq.pl

Autor:

Zapytaj o drony rolnicze

Jestem certyfikowanym instruktorem DJI Agriculture od dronów rolniczych. Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów w rolnictwie.