Zamknij

DJI Agras T30 – Król oprysków z powietrza

W przedsprzedaży pojawił się nowy model drona do oprysku – DJI Agras T30. Jeżeli szukasz najlepszego na rynku drona do oprysku to możesz zakończyc poszukiwania – Agras T30 bije każdą konkurencje na głowę i nie sa to tylko marketingowe teksty bez pokrycia.

Dlaczego warto zainteresować się właśnie tym modelem jeżeli zależy nam na najwydajniejszym sprzęcie? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Agras T30 – niesamowita wydajność

Wydajne drony opryskowe są ciężkie i duże. Muszą takie być aby zwiększyć wydajność pracy czyli powierzchnie jaką można opryskać w ciągu jednego dnia. Agras T30 spełnia nie tylko te warunki ale i kilka dodatkowych co czyni go niekwestionowanym liderem na rynku dronów opryskowych.

Dron DJI Agras T30 posiada 30 litrowy zbiornik na płyn, który dodatkowo może być w kilka chwil zamieniony na system siewu.  Prędkość oprysku wynosi do 8 litrów na minutę, a szerokość maksymalna sięga 9 metrów. Dron wyposażony jest w zupełnie nowy układ aż 16 dysz co zapewnia równomierność rozypylania. Unikatowa jest również konstrukacja ramion w T30. Para ramion wraz z 8 dyszami ustawiona jest pod pewnym kątem co przekłada się na zwieksze nie obszaru oprysku. 8 zestawów zaworów elektromagnetycznych, pozwala kontrlować przepływ w każdej dyszy.

Prędkość lotu w czasie rzeczywistym i wydajność oprysku są ze sobą powiązane, jednak jak podaje producent za pomocą Agrasa T30 pokryjemy do 97 hektarów w ciągu jednego dnia pracy.

DJI Agras T30 – specyfikacja

Dron DJI Agras T30 osiąga stopień ochrony IP67, a szerokość samego modelu po jego po złożeniu zmniejsza się o 80% względem rozłożonego. Mechanizm składania jest łatwy w obsłudze, blokowanie ramion wykonywane jest jednym przyciskiem, a podwójne zabezpieczenie przed poluzowaniem, zwiększa bezpieństwo obsługi.

Waga drona T30 bez baterii wynosi 26,4kg, a MTOM to aż 66,5kg. Oznacza to, że do jego obsługi potrzebne są uprawnienia w kategorii certyfikowanej.

Agras T30 wyposażony jest w sferyczny system radarowy, który może dostrzec przeszkody i otaczające środowisko. Dron Agras T30 posiada funkcje automatycznego omijania przeszkód aby w pełni zagwarantować bezpieczeństwo operacji. T30 jest wyposażony w dwie kamery FPV, a widok z przodu i z tyłu dostępny dla pilota drona opryskowego.  Dron wypoasżony jest w reflektor o wysokiej jasności, który oświetla otoczenie w nocy co pozwala na wykonywanie lotów opryskowych po zmroku. 

Dron T30 sterowany jest za pomocą dedykowanego kontrolera z wbudowanym 5’5 calowym ekranem, gdzie w łatwy sposób można zaplanować trasę lotu lub operować na plikach kml. Zasięg sterowania wynosi do 5 kilometrów, a za skuteczną komunikację drona z kontrolerem odpowiada system OcuSync 3.0.

Dron może wykorzystywać RTK co znacząco poprawia precyzję oraz stabilność lotu.

Rewolucja w zasilaniu

Zarówno Agras T10 jak i Agras T30 zasilane są nowym rodzajem akumulatorów, które zostały stworzone z myślą o jak największej wydajności. Zdecydowanie możemy tutaj powiedzieć o rewolucji w kwesti zasilania i parametrami, które nie są spotykane w żadnym innych modelach. Dron T10 zasilany jest akumulatorem o pojemności 29000mAh, który korzystając z dedykowanej ładowarki oraz agregatu zostanie naładowany do 100% w około 10 minut. Możliwości tak szybkiego ładowania nie były nigdy wcześniej dostępne dla “dronowych” akumulatorów. Zwykle czas ładowania wynosi około 120 minut, opcjonalnie w trybie ekspres około 40-50 minut. Dodatkowo super szybkie ładowanie zazwyczaj niekorzystnie wpływa na żywotność baterii. W tym wypadku mamy jednak pewność pracy ponieważ producent udziela na akumulator T30 gwarancji na 1000 cykli.  Dlaczego szybkie ładowanie do jedna z najważniejszych zalet tego modelu? Otóż, teoretycznie do wydajnej pracy w terenie przez cały dzień potrzebujemy jedynie 2 akumulatorów. Do tej pory aby latać jakimkolwiek dronem przez cały dzień nawet mając do dyspozycji szybkie ładowarki potrzebowaliśmy kompletu 8-10 akumulatorów. Większa ilość akumulatorów to większe koszty, które w przypadku T30 nie muszą być ponoszone.

Agras T30 cena i dostępność

Poniższe dane nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta i nie stanowią oferty handlowej. Dron DJI Agras T30 wyceniany będzie na około 64 900 zł brutto. Akcesoria takie jak akumulatory, ładowarki, agregegat, radar, D-RTK czy system siewu sprzedawany jest osobno. Dron dostępny jest w przedsprzedaży. Przewidywany termin pierwszej dostawy Q2/2022.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Telefon: 668-423-647

Mail: kontakt@droniq.pl

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.