Zamknij

5 marca 2020

Zamek w Chęcinach z drona

Zamek Królewski w Chęcinach

Zamek w Chęcinach z drona postanowiliśmy sfotografować podczas wycieczki w 2020 roku. Ten Zamek Królewski w Chęcinach pojawia się w dokumentach po raz pierwszy w roku 1306 kiedy królem Polski był Władysław Łokietek.
Kamienisty zamek wzniesiono na grzbiecie skalistego wzgórza na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwotny zamek powstał na planie nieregularnego wieloboku wykorzystując walory obronne wzgórza wznoszącego się na wysokość 360m n.p.m.
Warownia pełniła ważną funkcję dla możnowładców i rycerstwa. W 1318 roku arcybiskup Janisław zdeponował tam skarbiec archidiecezji gnieźnieńskiej w obawie przed Krzyżakami. Twierdza w Chęcinach pełniła również funkcję więzienia gdzie po bitwie pod Grunwaldem przetrzymywano wybranych jeńców krzyżackich.
Z zamkiem powiązanych jest wiele legend. Na terenie zamku przez pewien czas mieszkała królowa Bona, oczekując zezwolenia od Zygmunta Augusta na wyjazd do Włoch. Ostatecznie, wyjeżdżając w 1554 roku wozy wypełnione skarbami zapadły się podczas przeprawy przez rzekę Nidę.

 

 

 

Zamek w Chęcinach z drona – widok w kierunku Tatr

 

Lokalizacja zamku w Chęcinach

Zamek znajduje się w województwie świętokrzyskim nieopodal Kielc i aktualnie jest często odwiedzanym przez turystów obiektem. W wieży wschodniej znajduje się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie można zobaczyć wierzchołki Tatr. Zamek w Chęcinach widziany z drona robi niesamowite wrażenie. 

 

 

 

Zamek w Chęcinach z lotu ptaka

W latach 60 XX wieku w okolicach zamku kręcono ujęcia do filmu „Pan Wołodyjowski”, w reżyserii Jerzego Hoffmana. W 2015 roku zakończyła się rewitalizacja zamku. Podczas prac archeologicznych odkryto wieżę, która może stanowić najstarszą część całego zamku. Aktualnie zamek dostępny jest do zwiedzania przez cały rok. Na terenie zamku organizowane są spotkania oraz wydarzenia związane z historią zamku. Więcej informacji na temat historii zamku można znaleźć na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Chęcinach.

 

 

Zamek w Chęcinach z powietrza 2020

Zdjęcia zamków z lotu ptaka

Wykonujemy usługi fotografii lotniczej na cele promocyjne różnych obiektów. Wykonane przez nas zdjęcia z drona cechują się wysoką jakością i można je wykorzystać do tworzenia dowolnych materiałów marketingowych.
Aby otrzymać pełną ofertę na wykonanie zdjęć z drona zapraszamy na stronę kontakt.

 

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.