Zamknij

Monitoring placu budowy z analizą AI

Przedstawiamy platformę do analizy danych z kamer, która wykorzystuje pełną moc AI do identyfikacji i wykrywania różnego rodzaju obiektów, osób i sytuacji. Dzięki naszej usłudze będziesz mieć lepszy wgląd w bezpieczeństwo i produktywność na miejscu inwestycji, otrzymując takie informacje i statystyki takie jak na przykład: noszenie środków ochrony indywidualnej, liczba personelu i pojazdów.

 

Nasze kamery mogą zbierać dane przez wiele lat, rejestrując przebieg prac, instalacji,  prac budowlanych i innych wydarzeń wymagających stałej analizy i obserwacji.

 

Automatyczna detekcja osób, sprzętu budowlanego oraz pojazdów na terenie budowy

Najważniejszą funkcją związaną z analizą obrazu jest opcja rozpoznawania i wykrywania obiektów. Dzięki tej funkcjonalności uzyskujemy niemal pełną informację na temat tego kto, kiedy oraz gdzie znajdował się na wskazanym przez nas obiekcie.

 

Na każdym wykonanym zdjęciu możliwe jest włączenie analizy obrazu i identyfikacja obiektów. Wykorzystywane oprogramowanie pozwala na wykrywanie kluczowych obiektów na terenie inwestycji. Na żądanie, możliwe jest identyfikowanie i wskazywanie obiektów takich jak:

Pojazdy cywilne

Sprzęt budowlany i ochrony osobistej

Ludzie

Mapy cieplne na zdjęciach

Miejsca z największym ruchem można w łatwy sposób wskazać do postacji heatmapy – tzw. mapy cieplnej czyli nałożonej na oryginalne zdjęcie kolorowej nakładki w miejscach gdzie następują po sobie największe zmiany, największy ruch. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość wizualizacji przestrzennej zarówno personelu jak i pojazdów.

Łatwe raportowanie oraz obsługa

Uzyskaj wynik aktywności i wynik bezpieczeństwa jednym kliknięciem.

Przy użyciu oprogramowania można mierzyć poziom aktywności na placu budowy, aby zoptymalizować zasoby i zaplanować harmonogramy prac czy dostaw. Analitykę można następnie wyeksportować i przedstawić w formie raportów.

 

W czytelny, graficzny sposób przedstawiana jest ilość oraz rodzaj wykrytych obiektów w dowolnie wybranym przez nas zakresie.

Program automatycznie wskazuje wynik przestrzegania środków ochrony indywidualnej (takich jak np. noszenie kasku, kamizelki odblaskowej) aby upewnić się, że przestrzegane są wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Dokładna analityka obrazu na wykresach

Kolejną opcją wyświetlania danych z kamer są wykresy wykryć.

Aby lepiej poznać i przedstawić dynamikę analizowanego miejsca możliwe jest prezentowanie wyników w postaci wykresów. Operator systemu może samodzielnie wybrać analizę poszczególnego dnia, godziny czy tygodnia i w łatwy sposób ustalić to co dzieje się na placu budowy lub innej inwestycji wyłącznie na podstawie wykresów. Takie rozwiązanie pozwala na wydajniejsze i dokładniejsze monitorowanie placu budowy z wykorzystaniem AI niż tradycyjne metody.

Nowoczesne raportowanie danych = efektywna wizualizacja danych.

Automatyczne blurowanie zdjęć

Dbając o zgodność z RODO rozpoznawani na zdjęciach ludzie mogą być automatycznie rozmywani i zanonimizowani na zdjęciach wysyłanych na serwer. Dzięki temu, generując raporty czy filmy z inwestycji nie ma obawy publikację wizerunku  osób, które nie wyraziły na to zgody. Proces odbywa się automatycznie i wymaga jedynie włączenia tej funkcji.

Wdrożenie systemu analizy obrazu na placu budowy

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia wszystkich możliwości oraz opcji wdrożenia całego systemu na który składają się kamery oraz oprogramowanie.

Analityka placu budowy - dodatkowe informacje techniczne

Aby zapewnić optymalną wydajność algorytmów wykrywania i klasyfikacji sztucznej inteligencji, zalecamy przestrzeganie następujących maksymalnych odległości (podawanych orientacyjnie):

Rozdzielczość L i M (6K i 4K): ok. 100m dla pojazdów cywilnych i budowlanych / ok. 40m dla ludzi i ich środków ochrony indywidualnej
Rozdzielczość S (FullHD): ok. 78m dla pojazdów cywilnych i budowlanych / ok. 27m dla ludzi i ich środków ochrony indywidualnej

Jak w każdym systemie opartym na sztucznej inteligencji, wyświetlane wyniki mogą zawierać błędy, artefakty, błędnie wykryte lub sklasyfikowane elementy. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie udostępnionych danych.

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY

Wypełnij formularz kontaktowy jeśli chcesz
zapytać nas o usługę wdrożenia analityki inwestycji.