Mavic Air 2 – wkrótce premiera

Dosłownie kilka dni temu w sieci pojawiły się kolejne informacje oraz zdjęcia dotyczące nowego modelu drona DJI Mavic Air 2. Tym razem nie są same plotki, a konkretne informacje ze stałego źródła informacji na temat nowych dronów czyli baza FCC oraz Twitter użytkownika OsitaLV. Co czeka nas w tym miesiącu? Zapraszamy do podsumowania.

FCC Mavic Air 2 i kontroler
Rejestracja w FCC {ss. https://fccid.io/SS3 )

Mavic Air 2 zdjęcia

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, większość nowych informacji pochodzi z tego samego źródła. Twitterowe konto OsitaLV. Tym razem otrzymaliśmy całkiem spory zestaw zdjęć samego drona oraz nowego kontrolera. Dron wygląda na hybrydę Mavica Air z Maviciem Pro chociaż zdjęcia są wykonane w taki sposób, że nie sposób dokładnie określić wszystkich cech nowego modelu drona. Postaramy się jednak nakreślić to z czym możemy mieć do czynienia pod koniec miesiąca. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

DJI Mavic Air 2 – specyfikacja i cechy

Kolory oraz kształt oczywiście przypominają drony z serii Mavic 2 jednak nie spodziewałbym się tutaj aż takiej funkcjonalności. To co wiadomo na 100% to wyposażenie nowego drona w zestaw czujników na spodzie drona podobne z serii Mavic 2. Czy będą to czujniki 360 stopni – tego jeszcze nie wiadomo. Na dolnej części widać dodatkowo diodę lokalizacyjną LED, podwójny system wizyjny, system wykrywania podczerwieni i wspomagające czujniki dolne działające w warunkach słabego oświetlanie. Cichy zestaw śmigieł jest już dobrze znany z poprzednich modeli dronów DJI.
Według zapewnień DJI, że wszystkie nowo produkowane drony powyżej 250g będą wyposażone w odbiornik ADS-B można się go również spodziewać w tym modelu.

Nowy kontroler Mavic Air 2

Zmianom uległ również kontroler sterujący dronem. Widać zdecydowaną różnicą pomiędzy poprzednim modelem Mavic Air. Nowy wygląda jak DJI SmartController ale bez wyświetlacza. Dodatkowo montaż smartfona prawdopodobnie będzie na górze kontrolera, a nie na dole jak było dotychczas. Z przycisków standardowo – Przełącznik trybu lotu z normalnego na sport lub tripod, programowalny przycisk Funkcyjny oraz przycisk od robienia zdjęć/filmów. Standardowo na dole kontrolera – 4 diody informujące o stanie akumulatora.
Dron będzie pracował zarówno na częstotliwości 2,4GHz jak i 5,8 GHz.
Aparat w nowym Mavic Air 2? – Na konkretną informację musimy poczekać do 27.04 jednak nie spodziewałbym się tutaj 1-calowej matrycy.
Więcej informacji na temat specyfikacji nie wyciekło jednak zakładać można, że wydłużony zostanie czas lotu względem poprzedniego modelu Mavic Air (ok. 16 minut lotu). W przypadku Mavica Mini udało się uzyskać 30 minut, czy tutaj będzie podobnie? Oby tak.

DJI Mavic Air 2 – data premiery

Oficjalna premiera powinna odbyć się 27.04.2020r. Na głównej stronie DJI rozpoczęło się klasyczne odliczanie. Kiedy będzie dostępny Mavic Air 2 w Polskich sklepach? Nie wiadomo, jednak biorąc pod uwagę poprzednie premiery przełom maja/czerwca może być realnym terminem. Cena pozostaje nieznana.
Czy razem z nowym Airem zobaczymy Matrice 300, o którym już pisaliśmy? Zobaczymy. Czekamy na więcej informacji.

Premiera DJI

Pozostałe artykuły dronowe:

Nowe drony do oprysku DJI Agras

Nowe drony do oprysku DJI Agras

Firma DJI kolejny raz przeprowadza rewolucje. Tym razem na dronach do oprysu. Nowe drony do oprysku DJI Agras to modele T30 oraz T10. Poznajcie możliwości.