Zamknij

15 kwietnia 2020

Mavic Air 2 – wkrótce premiera

Mavic Air 2 – wkrótce premiera

Dosłownie kilka dni temu w sieci pojawiły się kolejne informacje oraz zdjęcia dotyczące nowego modelu drona DJI Mavic Air 2. Tym razem nie są same plotki, a konkretne informacje ze stałego źródła informacji na temat nowych dronów czyli baza FCC oraz Twitter użytkownika OsitaLV. Co czeka nas w tym miesiącu? Zapraszamy do podsumowania.

FCC Mavic Air 2 i kontroler
Rejestracja w FCC {ss. https://fccid.io/SS3 )

Mavic Air 2 zdjęcia

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, większość nowych informacji pochodzi z tego samego źródła. Twitterowe konto OsitaLV. Tym razem otrzymaliśmy całkiem spory zestaw zdjęć samego drona oraz nowego kontrolera. Dron wygląda na hybrydę Mavica Air z Maviciem Pro chociaż zdjęcia są wykonane w taki sposób, że nie sposób dokładnie określić wszystkich cech nowego modelu drona. Postaramy się jednak nakreślić to z czym możemy mieć do czynienia pod koniec miesiąca. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

DJI Mavic Air 2 – specyfikacja i cechy

Kolory oraz kształt oczywiście przypominają drony z serii Mavic 2 jednak nie spodziewałbym się tutaj aż takiej funkcjonalności. To co wiadomo na 100% to wyposażenie nowego drona w zestaw czujników na spodzie drona podobne z serii Mavic 2. Czy będą to czujniki 360 stopni – tego jeszcze nie wiadomo. Na dolnej części widać dodatkowo diodę lokalizacyjną LED, podwójny system wizyjny, system wykrywania podczerwieni i wspomagające czujniki dolne działające w warunkach słabego oświetlanie. Cichy zestaw śmigieł jest już dobrze znany z poprzednich modeli dronów DJI.
Według zapewnień DJI, że wszystkie nowo produkowane drony powyżej 250g będą wyposażone w odbiornik ADS-B można się go również spodziewać w tym modelu.

Nowy kontroler Mavic Air 2

Zmianom uległ również kontroler sterujący dronem. Widać zdecydowaną różnicą pomiędzy poprzednim modelem Mavic Air. Nowy wygląda jak DJI SmartController ale bez wyświetlacza. Dodatkowo montaż smartfona prawdopodobnie będzie na górze kontrolera, a nie na dole jak było dotychczas. Z przycisków standardowo – Przełącznik trybu lotu z normalnego na sport lub tripod, programowalny przycisk Funkcyjny oraz przycisk od robienia zdjęć/filmów. Standardowo na dole kontrolera – 4 diody informujące o stanie akumulatora.
Dron będzie pracował zarówno na częstotliwości 2,4GHz jak i 5,8 GHz.
Aparat w nowym Mavic Air 2? – Na konkretną informację musimy poczekać do 27.04 jednak nie spodziewałbym się tutaj 1-calowej matrycy.
Więcej informacji na temat specyfikacji nie wyciekło jednak zakładać można, że wydłużony zostanie czas lotu względem poprzedniego modelu Mavic Air (ok. 16 minut lotu). W przypadku Mavica Mini udało się uzyskać 30 minut, czy tutaj będzie podobnie? Oby tak.

DJI Mavic Air 2 – data premiery

Oficjalna premiera powinna odbyć się 27.04.2020r. Na głównej stronie DJI rozpoczęło się klasyczne odliczanie. Kiedy będzie dostępny Mavic Air 2 w Polskich sklepach? Nie wiadomo, jednak biorąc pod uwagę poprzednie premiery przełom maja/czerwca może być realnym terminem. Cena pozostaje nieznana.
Czy razem z nowym Airem zobaczymy Matrice 300, o którym już pisaliśmy? Zobaczymy. Czekamy na więcej informacji.

Premiera DJI

Autor:

Specjaliści od dronów termowizyjnych

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów w inspekcjach termowizyjnych. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.