Zamknij

W zeszłym miesiącu zrealizowaliśmy dla naszego klienta bardzo ciekawą usługę polegającą na pozyskaniu danych z drona z kamerą termowizyjną i wykonaniu inspekcji termowizyjnych słupów wysokiego napięcia.

Wykonane przez nas zdjęcia posłużyły zarówno do sprawdzenia stanu technicznego słupów oraz do nauki oprogramowania, który w przyszłości będzie automatycznie wykonywał analizę.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej realizacji.

Dron do inspekcji termowizyjnych

Całe zadanie zaczęło się od przygotowań zakresu działań, określenia oczekiwanej jakości zdjęć oraz terminu realizacji. Klient oczekiwał zdjęć termowizyjnych z drona w najlepszej możliwej rozdzielczości i takie u nas otrzymał.

Kamera, którą wykonaliśmy to zadanie to najwyższa półka wśród kamer termowizyjnych do drona – model Zenmuse XT2, który wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 640×512, zachowując przy filmie 30 klatek na sekundę ( Odświeżanie 30Hz). Sprzęt, którym wykonaliśmy to zadanie to model DJI Matrice 210 v2.

Zestaw na którym pracowaliśmy, wyposażyliśmy w 12 akumulatorów. Inspekcja termowizyjna słupów wysokiego napięcia z drona zajęła prawie cały dzień.

Kamera termowizyjna XT2 do drona

Z naszej strony musieliśmy sprawdzić warunki co do wykonywania lotów, ponieważ niektóre lokalizacje znajdowały się w strefie CTR EPWA co wymagało wcześniejszego zgłoszenia lotów. Obyło się to sprawnie i bez problemów – następnie oczekiwaliśmy na odpowiedni dzień bez opadów i przystąpiliśmy do realizacji.

Inspekcje z drona wykonaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami w ciągu 72 godzin od przyjęcia zlecenia.

Inspekcja termowizyjna z drona

Jednym z naszych zadań było wykonanie zdjęć termowizyjnych z drona każdego słupa pod różnymi kątami oraz na różnych wysokościach – tak aby móc później dostrzec każdy element. Kamera XT2 wykonuje jednocześnie zdjęcia termowizyjne jak i światła dziennego, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania dwóch kamer jednocześnie, a praca wykonywana jest dwa razy szybciej. Oprócz tego zdjęcia zapisują wszystkie geo-tagi, co umożliwia dokładne wskazanie lokalizacji wykonanego zdjęcia co ułatwia późniejszą analizę i zaraportowanie.

 
Inspekcja dronem termowizyjnym

Wynajem drona z termowizją

Jeśli chcesz wynająć drona z kamerą termowizyjną do inspekcji własnych obiektów – skontaktuj się z nami. Świadczymy  między innymi usługi inspekcji termowizyjnej słupów wysokiego napięcia z drona na terenie Warszawy i okolic ale z przyjemnością polatamy na terenie całego kraju. Dysponujemy najnowszymi dronami do inspekcji termowizyjnych oraz niezbędnym w tej dziedzinie doświadczeniem.

Zaufaj ekspertom!

Konrad 668-423-7647

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.