Zamknij

11 stycznia 2020

Dworzec w Białymstoku z drona

Dworzec w Białymstoku z drona 2017 i 2020

Przeglądając archiwum naszych nagrań i zdjęć z powietrza odnaleźliśmy wykonane w kwietniu 2017 roku zdjęcia z drona okolic dworca PKS w Białymstoku, który był wtedy w budowie na nowy obiekt. Podczas naszych lotów na terenie dworca był jeden wielki plac budowy. Aktualnie na tym samym terenie znajduje się nowoczesny dworzec PKS NOVA gdzie stworzono pierwszą w Białymstoku zatokę postojową Kiss and ride. Aktualne zdjęcia możecie zobaczyć na samym dole wpisu.

Zaraz za wybudowanym dworcem powstał Park Handlowy przy Dworcu gdzie znajdują się m.in. sklepy Kaufland, Pepco, McFit, Rossmann, CCC.

Pierwszą budowę dworca PKS w Białymstoku rozpoczęto w 1975 roku, który miał być połączony z pobliskim dworcem PKP. Oprócz tego miał powstać dwunastopiętrowy biurowiec. Plany jednak zmieniono, a sam dworzec mocno zmnieszono i zrezygnowano z integracji z dworcem PKP. Gotowy dworzec oddano do użytku 26 lipca 1986 roku.
W 2016 roku ogłoszono przetarg na budowę nowego dworca autobusowego w Białymstoku. Tym razem budowa nie trwała 10 lat, nowy dworzec został zaprezentowany 11 grudnia 2017 roku.

Dworzec PKP w Białymstoku z drona w 2017 roku

W Białymstoku dworce PKS i PKP znajdują się praktycznie obok siebie. Na zdjęciach odnaleźliśmy również zdjęcie dworca PKP, które dodatkowo obrobiliśmy tak aby przypominało makietę. Zdjęcie typu tilt-shift wyszło całkiem przyzwoicie. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z drona z Białegostoku zarówno z 2017 jak i z 2020 roku.

Dworzec w Białymstoku z drona w 2020 roku

Dworzec w Białymstoku z drona 2017 i 2020 wyglądają zupełnie inaczej chociaż nieco dalsze otoczenie nie uległo zbyt dużej zmianie. Aktualnie w remoncie jest sam dworzec PKP, który przez ostatnie 3 lata nie zmienił się na pierwszy rzut oka.

Autor:

Specjaliści od dronów

Napisz lub zadzwoń jeśli chcesz porozmawiać o stosowaniu dronów. Zamów jedną z usług dronowych lub szkolenia.