Lista dronów – nasz sprzęt

Nasza lista dronów zawiera 5 pozycji. Dysponujemy wieloma najnowocześniejszymi dronami, które zawsze odpowiednio dopasowujemy do wykonywanej realizacji. Dzięki temu możemy podjąć się praktycznie każdego zadania, które zlecą nam klienci.
Do każdego naszego drona powiadamy odpowiednią ilość akumulatorów co pozwala nam na wykonywanie lotów przez praktycznie cały dzień.
Dzięki szerokiej ofercie sprzętowej mamy możliwość realizacji zarówno standardowych zdjęć z powietrza oraz najbardziej zaawansowanych pomiarów geodezyjnych w przystępnych cenach w najwyższej możliwej jakości. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań lidera na rynku – firmy DJI.


Dron Phantom 4 – najczęściej wykorzystywany model

Lista dronów - Phantom 4 Pro  

 

DJI Phantom 4 Pro

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez nas dronem jest model Phantom 4 Pro oraz Mavic 2 Pro. Są to bliźniacze modele jeżeli chodzi o jakość nagrań i parametry lotu. Wykorzystujemy je do nagrywania filmów oraz zdjęć z powietrza przy zleceniach, które nie wymagają kinowej jakości, a najważniejszy jest kompromis pomiędzy jakością a ceną.
Kamera w którą jest wyposażony ten dron pozwala na nagrywanie w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę, a za pełną stabilizację odpowiada 3-osiowy gimbal. Zwykle klientom wystarcza jednak jakość FULL HD, którą oczywiście bez problemu jesteśmy w stanie otrzymać. Dron ma możliwość wykonywania bardzo dobrej jakości zdjęcia dzięki 20 megapikselowej matrycy. Zdjęcia możemy wykonywać zarówno w JPEG jak i RAW, dzięki czemu uzyskane fotografie nadają się do dalszej obróbki lub druku w większym formacie. Czas lotu wynosi blisko 30 minut, a mały gabaryt sprawia, że dron ten doskonale sprawdza się przy miejskich nagraniach.


Lista dronów – drony profesjonalne dla najbardziej wymagających klientów

Najwyższej jakości nagrania wymagają odpowiedniego sprzętu. Lista dronów do zastosowań profesjonalnych zawiera 3 pozycje. Dostępne mamy następujące platformy latające – Matrice 210 RTK, Inspire 2 oraz Marice 600 Pro.

Dron DJI Matrice 210 RTK

Lista dronów - Matrice 210 

 

 

Dron Matrice 210

Matrice 210 RTK to najbardziej rozbudowana technicznie maszyna latająca. Dzięki modułowi i stacji RTK jesteśmy w stanie pozyskiwać materiał z dokładnością nawet do 2cm, a dzięki triangulacji dron pozostaje w miejscu nawet przy mocniejszym wietrze. Real Time Kinematic to- technologia precyzyjnych pomiarów przy użyciu nawigacji satelitarnej. Pomiary z drona niemal wymagają systemu RTK, ponieważ jest to aktualnie najnowocześniejsza na świecie technologia pozycjonująca. RTK pozwala na uzyskiwanie ultra-dokładnych pomiarów uzyskiwanych w czasie rzeczywistym.
Model 210 cechuje możliwość podłączenia kamer zarówno na dole jak i na górze drona w przeciwieństwie do modelu M200. Ta wyjątkowa cecha pozwala na przeprowadzanie inspekcji w miejscach niedostępnych dla zwykłych dronów, które kamerę mają umieszczoną pod silnikami. Model ten wykorzystujemy wraz z kamerami termowizyjnymi Zenmuse XT lub XT2, kamerą z 30-krotnym zoomem optycznym oraz kamerami ViewPro.

Dron DJI Inspire 2 RAW

Lista dronów - Inspire 2  
Dron Inspire 2 X5S

DJI Inspire 2 to dron przeznaczony do nagrywania filmów z powietrza, które wymagają niemal kinowej jakości. Ujęcia z tego drona można znaleźć w wielu wysokobudżetowych filmach, teledyskach czy reklamach. Zdecydowaną zaletą tego drona jest możliwość stosowania różnych kamer z wymiennymi obiektywami, możliwość nagrywania w formacie CinemaDNG oraz ProRes oraz praca na dwóch operatorów. W takim wypadku jeden operator odpowiedzialny jest za lot drona, drugi za ruch kamery.

Dron DJI Matrice 600

Lista dronów - Matrice 600 Pro 
Matrice 600

Listę dronów zamyka Matrice 600. To rozwiązanie dla ekip filmowych wymagających zastosowania kamer typu RED czy Alexa. Sterowany przez 2 operatorów sprzęt, który oprócz filmowania może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości do 42 megapikseli. Matrice 600 Pro dostępny jest również z modułem RTK.

Lista dronów – ceny

Sprzęt, który wykorzystujemy kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych nie wliczając w to kamer. Ceny za wynajęcie sprzętu zaczynają się od 400 zł netto.
Szczegóły można znaleźć na naszej stronie dotyczącej cennika wynajęcia drona.